Janar 2006

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

E Shtunë, 21 janar 2006

Ndërroi jetë Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Prishtinë / Kosovë, - Presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, prijësi i Kosovës në vitet e mëdha të procesit për pavarësi të vendit tonë, ndërroi jetë sot (e shtunë) në orën 1:38. Presidenti Rugova ndërroi jetë në shtëpinë e vet në Prishtinë, duke pasur përreth familjen e tij, mjekun personal me stafin ndihmës nga vendi, si dhe mjekë amerikanë. Presidenti Rugova vuante nga kanceri në mushkëri, me të cilin ishte diagnostikuar në fund të gushtit të vitit 2005. Ai ndërroi sot jetë në fazën terminale të sëmundjes primare, pasi luftoi këtë sëmundje gjithë këta muaj me guxim të pashoq dhe moral të lartë. Opinioni do të njoftohet me kohë për detajet që lidhen me nderimet e fundit që do t'i bëhen Presidentit Rugova, - thuhet në komunikatën e Presidencës së Kosovës. Qendra për informimin e Kosovës, më 21 janar 2006

E Premte 13 janar 2006[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Arkiva e artikujve Ngjarjet e tanishme sipas muajve
Arkiva për muajt e vitit 2006
Jan. Shk. Mar. Pri. Maj Qer.
Korr. Gush. Shta. Tet. Nën. Dhje.
Arkiva për muajt e vitit 2005
Jan. Shk. Mar. Pri. Maj Qer.
Korr. Gush. Shta. Tet. Nën. Dhje.