Jump to content

Portal:Ngjarjet e tanishme/Kosova/Shtator 2006

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gjendeni te portali kryesor i lajmeve ditore nga Kosovamuajin Shtator 2006.
Current event browse bar
Bota
Current event browse bar
Shqipëri | Kosovë
APREUTERS
ATSHtopchanelQIKRTK

KOSOVA SOT 6 shtator 2006 : E mërkurë redaktoni
KOSOVA SOT 11 shtator 2006 : E hënë redaktoni
KOSOVA SOT 15 shtator 2006 : E premte redaktoni
KOSOVA SOT 18 shtator 2006 : E hënë redaktoni
 • Kryetari Sejdiu përfaqëson Kosovën në takimin ministror të Grupit të Kontaktit // RTKlive
 • Kryeparlamentari Berisha në Slloveni thotë se që në fillim ka qenë skeptik në suksesin e negociatave me palën serbe // RTKlive
 • Mitrovica do të ketë një organizim asimetrik, thotë Lutfi Haziri // RTKlive
 • Analistët amerikanë, Server dhe Hajdën thonë se po afrohet momenti i imponimit të zgjidhjes për Kosovën // RTKlive
 • Ryker: Risistemimi i KFOR-it në veri, reagim ndaj tendencave të ndarjes // RTKlive
 • Komiteti për parandalimin dhe eliminimin e punës së fëmijëve konstaton probleme të shumta // RTKlive
 • Shpërthim në Ferizaj- nuk ka të lënduar // RTKlive
 • Filloi seminari "Këshillimi dhe testimi vullnetar për HIV/AIDS" // RTKlive
 • Kryetari i Kosovës Fatmir Sejdiu pret që Rusia të mbështes pavarësinë e Kosovës // RTKlive
 • UNOSEK thotë se ende nuk ka ardhur koha që Ahtisari të dal me propozimin për statusin e Kosovës? // RTKlive

Shtypi

 • Faktorët më të rëndësishëm ndërkomëtar diskutojnë për statusin e Kosovës (Zëri)
 • Presidenti ose kryeministri marrin pjesë në mbledhjen e Grupit Kontaktit (Koha Ditore)
 • Procesi i negociatave, fundi i torturave (Koha Ditore)
 • Makina zyrtare e këshilltarit Lutfi Haziri bombardohet (Dailies)
 • Rreshtat Plus-minus të javës (Koha Ditore)
 • Berisha: Ndërhyrje, ose humbem (Infopress)
KOSOVA SOT 20 shtator 2006 : E mërkurë redaktoni

Anglisht Pa koment // qeveria gjermane

KOSOVA SOT 27 shtator 2006 : E mërkurë redaktoni
 • 16:10:42 Ura kryesore në Mitrovicë nesër hapet për qarkullim // RTKlive
 • 15:34:58 BE: Propozimi i Ahtisarit nё KS nuk paraqet fundin e procesit, por fillimin e fundit tё lojёs // RTKlive
 • 15:24:15 Lideri serb Momçillo KrajshnikHagë u dënua më 27 vjet burg // RTKlive
 • 14:38:36 Çeku e Shefer pajtohen që statusi i Kosovës kërkon zgjidhje brenda këtij viti // RTKlive
 • 13:51:08 KQM kërkon nga institucionet përmirësimin e pozitës së pensionistëve // RTKlive
 • 13:06:59 Ura në Ibër do të hapet pas konsultimeve me liderët lokal të Mitrovicës // RTKlive
 • 12:59:56 Vriten katër shqiptarë në VrazhallëShkupit // RTKlive
 • 12:40:53 Tërmet në Kosovë, Shqipëri e Mali të Zi, por nuk regjistrohet asnjë dëm // RTKlive
 • 12:32:17 Drashkoviq thotë se bashkësia ndërkombëtare është në favor të pavarësisë së Kosovës // RTKlive
 • 12:12:24 Daniel Frid në Prishtinë: Gjendja e tanishme në Kosovë nuk është thelbësisht e qëndrueshme // [RTKlive
 • 11:05:15 Grupi i Kontaktit dënon incidentet e fundit // RTKlive
 • 09:28:54 Ryker thotë se duhet të shfrytëzohet momenti për të zgjidhur statusin e Kosovës sipas planit // RTKlive
 • 09:07:44 SHBA: Maqedonia duhet të vazhdojë luftën kundër korrupsionit // RTKlive
 • 09:05:39 Rumsfeld e vlerësoi si historike praninë e komandove shqiptarë në Irak // RTKlive
 • 09:02:43 Vritet një militant i Al-Kaidës // RTKlive
 • 09:00:46 Varg sulmesh në Afganistan // RTKlive
 • 08:58:58 Izraeli thotë se nuk do të pranojë që Irani të ketë armë bërthamore // RTKlive