Juninho Pernambucano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juninho Pernambucano
Juninho Pernambucano.JPG
Juninho Pernambucano në 2006
Të dhënat personale
Emri i plotëAntônio Augusto Ribeiro Reis Júnior
Data e lindjes (1975-01-30) 30 Janar 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesRecife, Brazil
Gjatësia1.78[1]
PozicioniMesfushor
Karriera në rini
1991–1992Sport Club do Recife
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1995Sport Club do Recife24(2)
1995–2001CR Vasco da Gama111(26)
2001–2009Lyon248(75)
2009–2011Al-Gharafa Sports Club40(15)
2011–2012CR Vasco da Gama50(11)
2013New York Red Bulls13(0)
2013CR Vasco da Gama21(2)
Gjithsej507(131)
Ekipi kombëtar
1999–2006Brazili40(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Antônio Augusto Ribeiro Reis Júnior është një ish futbollist profesionist brazilian.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Juninho" (në portugalisht). CR Vasco da Gama. Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 nëntor 2011. Marrë më 18 nëntor 2011.