Kampionati Botëror i Futbollit 2006/Serbia dhe Mali i Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Skuadra përfaqësuese e Serbisë dhe Malit të Zi

Kualifikimi i skuadrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personeli drejtues i skuadrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trainer i përfaqsueses Co-Trainer Trainer i portierit Menexher
Ilija Petković ??? ??? ???

Kombëtarja e Serbisë dhe Malit të Zi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozita Emri Datëlindja Ndeshje Klubi
1 Portier Dragoslav Jevrić 8 korrik 1974 40 Flag of Turkey.svg Ankaraspor
2 Mesfushorë Ivan Ergić 21 janar 1981 1 Flag of Switzerland.svg FC Basel
3 Mbrojtës Ivica Dragutinović 13 nëntor 1975 26 Flag of Spain.svg Sevilla FC
4 Mesfushorë Igor Duljaj 29 tetor 1979 37 Flag of Ukraine.svg FC Shakhtar Donetsk
5 Mbrojtës Nemanja Vidić 21 tetor 1981 20 Flag of England.svg Manchester United
6 Mbrojtës Goran Gavrančić 2 gusht 1978 25 Flag of Ukraine.svg FC Dynamo Kyiv
7 Mesfushorë Ognjen Koroman 19 shtator 1978 25 Flag of England.svg Portsmouth F.C.
8 Sulmues Mateja Kežman 12 prill 1979 47 Flag of Spain.svg Atlético de Madrid
9 Sulmues Savo Milošević (c) 2 shtator 1973 98 Flag of Spain.svg CA Osasuna
10 Mesfushorë Dejan Stanković 11 shtator 1978 58 Flag of Italy.svg FC Inter
11 Mesfushorë Predrag Đorđević 4 gusht 1972 34 Flag of Greece.svg Olympiacos
12 Portier Oliver Kovačević 29 dhjetor 1974 3 Flag of Bulgaria.svg CSKA Sofia
13 Mbrojtës Dušan Basta 18 gusht 1984 2 Flag of Serbia.svg Cërvena Zvevda
14 Mbrojtës Nenad Đorđević 7 gusht 1979 14 Flag of Serbia.svg Partizan
15 Mbrojtës Milan Dudić 1 nëntor 1979 10 Flag of Serbia.svg Cërvena Zvevda
16 Mbrojtës Dušan Petković 13 qershor 1974 11 OFK Beograd Flag of Serbia.svg
17 Mesfushorë Albert Nađ 29 tetor 1974 32 Flag of Serbia.svg Partizan
18 Mesfushorë Zvonimir Vukić 19 korrik 1979 25 Flag of Ukraine.svg Shakhtar Donetsk
19 Sulmues Nikola Žigić 25 shtator 1980 11 Flag of Serbia.svg Cërvena Zvevda
20 Mbrojtës Mladen Krstajić 4 mars 1974 45 Flag of Germany.svg FC Schalke 04
21 Mesfushorë Danijel Ljuboja 4 shtator 1978 15 Flag of France.svg Paris Saint-Germain F.C.
22 Mesfushorë Saša Ilić 30 dhjetor 1977 32 Flag of Turkey.svg Galatasaray
23 Portier Vladimir Stojković 28 korrik 1983 0 Flag of Serbia.svg Cërvena Zvevda

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]