Kategoria:Dete në Europë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kufijtë e Evropës janë kryesisht detarë. Kontinenti kufizohet nga Atlantiku, Oqeani Arktik, Deti i Zi dhe Mesdheu. Baltiku është tërësisht brenda Evropës. Secila prej tyre ndahet në dete dhe ngushtica më të vogla.

Faqet në kategorinë "Dete në Europë"

Kjo kategori ka 11 faqe nga 11 gjithësej.