Kire Ristevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kire Ristevski
Të dhënat personale
Emri i plotëKire Ristevski
Data e lindjes (1990-10-22) 22 Tetor 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesRSF Jugosllavi
Gjatësia1,88 m (6 ft 2 in)
PozicioniMbrojtës i majtë / Qëndër-mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri25
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Pelister51(0)
2010-2011Elbasani11(1)
2011–2013Bylis Ballsh79(2)
2014Slavia Sofia29(2)
2015–Tirana9(0)
Ekipi kombëtar
2007–2008Maqedonase U–172(0)
2008–2009Maqedonase U–193(0)
2010–2012Maqedonase U–2122(0)
2014–Maqedonase4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 6 janar 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 10 prill 2015

Kire Ristevski (Кире Ристевски; lindur më 22 tetor 1990) është një futbollistë maqedonas i cili luan si mbrojtës për klubin shqiptar KF TiranaKategorinë Superiore.

Ristevski firmosi me Slavia më 27 dhjetor 2013 në një marrëveshje dy vjeçare.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kire Ristevski agrees to terms with Slavia Sofia" [Kire Ristevski pranon kushtet me Slavia Sofia]. macedonianfootball.com. Marrë më 10 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]