Jump to content

Kronikë e atyre netëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kronikë e atyre netëve
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Kronikë e atyre netëve
Origjinali Kronikë e atyre netëve
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1986
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Spiro Duni
Skenari Sul Dedei
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Olimbi Bilali
Astrit Çerma
Artur Gorishti
Demir Hyskja
Aktorët tjerë
Piro Kita
Zef Mosi
Ilia Shyti
Valentina Xhezo

Kronikë e atyre netëve është një film i vitit 1986 me regjizor Spiro Duni dhe skenar të Sul Dedei dhe Dhimitër Xhuvani.