Leutrim Pajaziti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Leotrim Pajaziti (lindur më 8 korrik 1993) është një futbollist profesionist shqiptar me origjinë Lugina e Preshevës, i cili luan për klubin belg Rebecquoise si mesfushor ofensiv .

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pajaziti lindi në qytetin e PreshevësRF të Jugosllavisë, por si fëmijë u shpërngul në Suedi, ku filloi të luante futboll për ekipet lokale amatore. Ai më vonë u kthye në vendlindje ku iu bashkua skuadrës vendase shqiptare KF Tërnoci (FK Tërnovac) në Tërnovc të Madh. Ai u ngjit lart brenda klubit dhe përfundimisht u bë një anëtar i rëndësishëm i ekipit të parë përkrah lojtarëve si Gjelbrim Taipi dhe Arbnor Fejzullahu në Ligën Pçinjska, duke shënuar 19 gola për klubin në total.

Teuta Durrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pajaziti iu bashkua skuadrës shqiptare të Superligës Teuta Durrës në janar 2012, duke u lidhur me ekipin në kampin e tyre stërvitor dimëror në Antalia, Turqi . [1]

Belgjika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2014, Pajaziti u transferua në Belgjikë për të luajtur futboll amator për Racing Jet Wavre dhe më vonë Tienen . [2] Në verën e vitit 2019 ai u largua nga Meux, të cilit i ishte bashkuar nga Tienen një vit më parë, për Rebecquoise .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]