Mugla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 37°01′49″V 28°30′23″L / 37.030278°V 28.506389°L / 37.030278; 28.506389

Mugla
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12716 km2
Popullsia 715328(2000) banorë
Të dhëna të tjera
Prefiksi +90 252

Mugla është një provincë në Turqi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arkitektura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]