Nnamdi Oduamadi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nnamdi Oduamadi
Të dhënat personale
Emri i plotëNnamdi Oduamadi Chidiebere
Data e lindjes (1990-10-17) 17 Tetor 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesLagos, Nigeri
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualTirana
Numri10
Karriera në rini
1997–2008Pepsi Football Academy
2009–2010Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2011Genoa0(0)
2010–2011Milan (huazim)1(0)
2011–2018Milan0(0)
2011–2012Torino (huazim)11(3)
2012–2013Varese (huazim)16(2)
2013–2014Brescia (huazim)14(0)
2014Varese (huazim)12(4)
2014–2015Crotone (huazim)12(1)
2015Latina (huazim)16(2)
2015Şanlıurfaspor (huazim)0(0)
2016HJK Helsinki (huazim)28(7)
2018–Tirana5(0)
Ekipi kombëtar
Nigeria U17
Nigeria U20
2011–Nigeria13(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 24 tetor 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 25 korrik 2016

Nnamdi Oduamadi (lindur më 17 tetor 1990) është një futbollist profesionist nigerian i cili luan si sulmues për klubin shqiptar Tirana.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]