Përdoruesi diskutim:Bet 0/Arkiva01

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Bet 0/Arkiva01. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Përmbajtja

Autoritete te njohura[Redakto nëpërmjet kodit]

Dua te di dicka mbi rregullimin e 'te njohurve' ne disa lemi shkencore, per shembull Kimist boterore, Fizicient , astrolog etj dhe nuk e di se ne cfar kategorie jan nese jan te vendosur ose nese nuk jan ne cfar kategorie te i vendos. shendet [Finci]

Shih këtu edhe këtu ndoshta e gjen përgjigjen që e kërkon. Përndryshe majfton kur në fund të artikullit e shkruan [[Category:]] dhe mbas dy pikave e shkruan kategorin në trajtën e pashquar shumës. tung --bet_0 2006 Janar 18 15:38 (UTC)

Quantiteti dhe Qualiteti[Redakto nëpërmjet kodit]

O Bet 0! Ai po mundohet. Ti tani nëse dëshiron të i ndihmosh, ndihmoj dhe mos e qorto. Kritika është e mirë nëse e korrigjon. Si do të dukej ty nëse do të qortonte dikush për gabimet që ti nuk je fajtor? Ai po mundohet dhe po punon.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 31 01:29 (UTC)

shqipja është një gjuhë fonetike dhe shkruhet ashtu si ndëgjohet. e thjesht apo jo? une jam munduar ti korigjoj shumë artikuj por fatëkeqsisht ata jan aq keq të shkruar sa që shpesh nuk e kuptoj se çka ka dasht autori të thotë. pa dashtur ta ofendoj kërkënd, kanjëher më vjen të bërrtas, kur lexoj në shqip dhe nuk nuk jam i sigurtë se çfar gjuhe jam duke lexuar. përndryshe Quantiteti dhe Qualiteti shkruhen me K - :) —bet_0 2005 Dhjetor 31 12:17 (UTC)
Shiko këtë lidhje : Wikipedia:Wikipedianët.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 2 20:05 (UTC)

Zhvendosje[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhësh me kqyr kur te zhvendos, sepse ësht e ndalushme me prish historien sepse GPL, jashta ajo nuk ka vlerë mbas zhvendimit dhe kompliment, punen e mir pe bënë. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 11 22:13 (UTC)

Sory - kadal më merr gjumi e si shoh shkronjat ;) | —bet_0 2006 Janar 11 22:16 (UTC)
Nuk është problem, edhe mue më zenë gjumi qe listen e firmav e shtova te lista e filmav. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 11 22:19 (UTC)

E shtova foton[Redakto nëpërmjet kodit]

e shtova foton te medi-cung, besoj se nuk është problem, e morra këtë sepse edhe en.wiki:medi stub ( medi stub = medi cung ) e ka ketë foto. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 13 21:52 (UTC)

perfekt. më mirë ska ku shkon --bet_0 2006 Janar 14 08:56 (UTC)

Besimet Fetare[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikulli po më duket mjaftë shkencorë. Bile bie mundë të them më neutrali deri më tani në këtë temë. Nëse mendonë në pamjen edhe aty nuk mund të bëhet diçka më shumë përposë ndarjes në seksione (unë nuk jam në gjendje ta bëjë atë përshkakë se thjeshtë është artikull komplet e për ta ndarë atë duhet pasur më teper njohuri se sa kamë.) E vetmja gjë që mund të bëjë është krijimi i lidhjeve me raste të spjegimit. --Hipi Zhdripi 2006 Janar 21 06:16 (UTC)

E lexova pjesen më të madhe dhe po të themë është shumë shumë neutral deri ku ka filluar ajo pjesa anglisht është edhe shkencorë sepse ato të dhëna janë fakte të shkruara si në Bibël po ashtu edhe në dokumentat e Pal Ëgjullt. Edhe Hyrja e artikullit është përmbledhur nga një njeri me dije e mu më duket i vogël vetja në krahasim me përpiluesin e atij teksti. për atë edhe e heka Vini re! se lindë keqkuptim.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 21 07:07 (UTC)
po edhe une jam i mendimit tënd, edhe une jam i mendimit se është neutral, po une vet nuk kisha kohë për ta korigjiu (nëntitullat, etj), për atë e vëndova Stampën vini re!, më fal për keqkuptimin. Më duket se eksiston një stamp tjetër për këtë qëllim? Përndryshe, shumë mirë e kishe korigju tash. tung —bet_0 2006 Janar 21 10:35 (UTC)
u desht në vend të stampës {{Vini Re!}}, stampa {{pastruesi}}. tash e gjeta. tung —bet_0 2006 Janar 21 15:43 (UTC)

Kthjellimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk ka shka mu bo kthjellime të tilla për termin Rugova. Krejt:

Rugova - mbiemër i njohur në Kosovë 
Ibrahim Rugova - ish kryetari i Kosovës 
Rugova - Rajon në Kosovë 
Rugova - Valle e njohur Kombëtare

vijin nga rajoni Rugova. Ky termë i "Rugovës" si vend prej të cilit rrjedhin gjitha tjerat. Termi Rugova është artikull jo kthjelim. Ju që doni me bo lista të tilla boni, nuk kam kundër por njashtu si ja kini bo është iritues ju prish nervat njerzve. Na nuk kena aq shumë artikuj si në Anglisht e gjermanisht mes u krahasoni me ta. Po prap se prap mundeni me futë një kthjellim në artikullin Rugova (a donii me bo kthjellime për sa lloje të rrushit janë. JO. Termi rrush është arikull)--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 04:16 (UTC)

avash avash kinxhi bohet dash. une e bona ashtu për me ta sqaru ti si mendoj une se funksionon edhe si komplikohet puna kur ka më shum sqarime. ti mundesh lirisht ta kthejsh prap redakrimin. une edhe ashtu nuk kam cka të them për asnjëren prej atyre nëntemave. e di qe skemi nevoj me u krahasu me kërkend po prit dhe pak dhe katastrofa është perfekt. për ato duhet që tash të bohen rregulllat që vlejnë për të gjithë sa nuk është bë faqja shum e madhe.--bet_0 2006 Janar 22 08:23 (UTC)

Logo e pejes[Redakto nëpërmjet kodit]

Ku e morre mër ata. A morre bile najfar leje? A u bone nervozë e se vete këkon?--Hipi Zhdripi 2006 Janar 24 16:28 (UTC)

lexohe këtu se ku e kam marr. Nuk kam bë kurgjo ilegale, prej faqes së komunës e kam kopju. Logot guxon ti kopjosh, a jo!? Nëse nuk të pëlqen apo nuk është diçka në rregull shlyje. nuk e kam ndërmend të bëj diskutime pa fund. tung --bet_0 2006 Janar 24 16:37 (UTC)


Administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet 0, je bere administrues. Urime, kujdes me privilegjet, dhe po pate pyetje na thuaj tek Kuvendi. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 12 05:26 (UTC)

Faleminderit. Gjithmon në shërbim të Wikipedias shqip. tung --bet_0 2006 Shkurt 12 12:22 (UTC)
Edhe nga une, urime. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 12 12:30 (UTC)

Grisje Gabim[Redakto nëpërmjet kodit]

E ke grisur gabim, se ka qene nje artikull po ai vandali e ka fshije, mos grise nje send, pa e shiku historien, sepse mundet me pasur nje artikull, dhe kompliment, mir pe bon punen. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 13 15:46 (UTC)

Sory. Herën tjetër e shoh më mirë. tung --bet_0 2006 Shkurt 13 17:55 (UTC)

Bllokimi i Përdoruesit OshUk dhe pasojat!!![Redakto nëpërmjet kodit]

Pas disa korigjimeve të pakontrolluaraOshUk e bllokova për 24 orë. Pasi nuk pati më mundësi të bëjë vandalizëm në Wikipedia mu drejtua mua personalisht me E-mail. Pas e-mailit të tij të fundit po e publikoj pa koment bisedën tonë:


OshUk (email adresën nuk po e publikoj)

Von: OshUk 
An: Bet 0 
Datum: 12.02.2006 18:15
Betreff: Wikipedia e-mail
hey plako
nuk e kishnje une per vandalizem,por problemi ishte,qe ne ato artikuj,qe i hoqa une,kishta ca  
te dhena te pasakta...
prandaj mendova,se eshte me mire ti heqish fare ato artikuj,se sa te kete info fallso...
pres pergjigje...

Unë

Von: Bet 000 
An: OshUk 
Datum: 12.02.2006 23:16
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
sa për ato pallavra tregoja dikujt tjetër

për 2 sekonda 100 ndryshime :/
prit 24 ore e të kalon automatikisht bllokimi

OshUk (e ka ndryshuar emrin, e-maili është i njëjtë)

Von: K A 
An: Bet 000 
Datum: 13.02.2006 01:10
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
se pari,nese deshiron te komunikosh me mua,atehere fol
shqip ose nje gjuhe zyrtare,qe mund ta kuptoj
dikush(ē'eshte kjo fjala "pallavra"?!pall nuk jam
une...)
dhe pastaj:nuk kam bere 100 ndryshime ne 2 sekonda,por
i kam lexuar me pare artikujt,dhe pastaj kam pare,qe
nuk jane te atij kualiteti qe duhej te jene,ose kane
informacione te paverteta...

Unë

Von: Bet 000 
An: K A 
Datum: 13.02.2006 11:33
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
Nëse kujton se t'a ka frikën dikush atëherë e ke gjetur të gabuarin.
Si duket nuk e ke verzionin më të ri të fjalorit të gjuhës shqipe. Hape te faqja 917, aty e 
gjen fjalën pallavra (dmth dokrra, gjepura).
Mos po të mbingarkoj me fjalë të reja shqipe?! Pasi jemi te gjuha shqipe në gjuhën shqipe 
ekzistojnë shkronjat Ë ë Ç ç, të cilat ti ende si duket nuk i njeh!!!
Sa për kualitetin, lexo pak më gjatë dhe më saktë, se RTP - ja ka ekzistuar pa marr parasysh 
se a të pëlqen ty apo jo, ky është fakt.
S' kam kohë të merrem me pallavrat e tuaja. Po të pëlqeu puno te Wikipedia, por më parë lexoi 
rregullat, që vlejnë aty.
tung
(shkurt nga fjala "tungjatjeta", përdoret në Kosovë edhepse nuk ekziston në fjalorin e 
shqipes)
P.S.
Për mua është kryer ky diskutim. Nëse vazhdon më tutje të prishish e jo të ndreqish te 
Wikipedia ke për të marr blokim më të gjatë. 

OshUk

Von: K A 
An: Bet 000 
Datum: 13.02.2006 13:06
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
mire mire profesor-o...
por fjala pallavra nuk egsiston ne gjuhen shqipe,por
vetem ne gjuhen kosovare,qe ne fakt nuk eshte gjuhe
shqipe,por vetem nje konglomerat
gjuhesh(shqip,serbisht,gjermanisht,etj etj.),ndaj
fjala pallavra nuk eshte shqip,por spanisht dhe rrjedh
nga "palavra" do te thote te flasesh...
per artikullin e rpt-se:eshte shkruar ne nje menyre
njeanshme,qe nuk tregon te asnje objektivitet te
historise,dhe ka shume pika te pa-funduara
historikisht...
dhe sa per ato "ë",problemi eshte,qe ato kompjuteri im
disa here nuk i ben dot...
edhe nje here,nese ke deshire te flasesh me mua,mos me
fol ne nje gjuhe "ireale"(siç eshte "kosovarçja",sepse
nuk mund te shkosh nga mendimi universal,qe do te
kuptojne te gjithe,vetem sepse ti je kosovar dhe te
gjithe duhet te dine te flasen "kosovarçe"...
hajt, te them une TANG (si reagim ndaj tung-ut,qe per
mua nuk eshte fjale por banalizim i nje fjale!)

Unë

Von: Bet 000 
An: K A 
Datum: 13.02.2006 13:48
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
Nuk ke nevojë të më ofendosh personalisht vetëm sepse unë e njoh gjuhën shqipe më mirë se ti.
Ti nuk ke kulturë diskutimi. Për këtë arsye kryhet diskutimi im me këtë e-mail.
Nëse edhe fjalori i shqipes (i botuar nė Tiranë) nuk vlen për ty atëherë nuk e di në çfarë 
gjuhe të fol unë me ty. Ti e flet vetëm gjuhën e mllefit.
Unë nuk përmenda asnjë fjalë kosovare në letrën time përveç tung. Dhe aq i hidhëruar sa je ti: 
çka të kanë bërë kosovarët? Prej ku po vjen deri te ideja që unë jam kosovar?
Nëse është i njëanshëm një artikull atëherë duhet të korigjohet e jo të shlyhet krejt. 
Wikipedia nuk e shkruan historinë por vetëm i përmend faktet ashtu siç janë, në formë 
enciklopedike.
Ti si duket nuk ke vetëm problem me gjuhën shqipe dhe kompjuterin tënd (kjo e tregon dijen 
tënde profesor i ofendimeve), por edhe me shqiptarët nė përgjithësi.
Pa përshëndetje!!!
(mos po të kujtohet një ofendim tjetër) 

OshUk

Von: K A 
An: Bet 000
Datum: 13.02.2006 20:07
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
asgje nuk kam kunder kosovareve,por me pengon fakti,qe gjithemon kur kam folur me ndonje 
kosovar,atehere ne shumicen e rasteve ata nuk mundohen te flasin si une,por kerkojne qe une te 
mesoj dialektin e tyre...kjo per mua eshte vetem nje gjest arrogance...ashtu edhe ti me fol 
mua ketu me fjale te panjohura dhe "jozyrtare"...aj fjalori qe eshte botuar ne tirane,per mua 
nuk eshte fjalor profesional dhe shkencor,kur ne nje fjalor shkruhen fjalet e dialekteve te 
ndryshme:ke pare ti qe DUDEN(fjalor gjermanish)apo LANGENSCHEIDT(fjalor ne gjuhen frenge dhe 
angleze)te shkruaj/publikoj ne faqet e tij fjale dialektore?!

e sa per"kulturen"time te diskutimit:ti ja fillove me ate superfjalen tende"pallavra"e jo 
une...por prap se prap jam shume mirenjohes per"vleresimin"tend,se gjoja qenka njeri 
pa"kulture"...ē'me duhet mua kultura e arrogances apo e injorances!!!

do doja te propozoja qe te lexosh nje here Jürgen Habermas-in(filosof,sociolog dhe linguist 
gjerman),ē'thote aj per komunikimin midis njerezeve...

e sa per kompjuterin tim:mos me ēaj kot veshet!!!ē'faj kam une,qe keto amerikanet nuk jane te 
afte te bejne nje buton per dy pikat mbi e!!!

Hajt robo,plas e prishe mercedesin

TANGO!!!


OshUk

Von: K A
An: Bet 000 
Datum: 13.02.2006 20:37
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
me fal,se harrova edhe diēka:

sa per"problemet"e mia me kompjuterin,mos fol shume,se do ta infiltroj nje virus ne 
kompjuterin tend,dhe atehere do shofim,se kush ka probleme/kush do kete probleme me 
kompjuterin...

hajt TANGO edhe nje here

Unë

Von: Bet 000 
An: K A 
Datum: 13.02.2006 21:10
Betreff: Re: Wikipedia e-mail
Kujt i mungojn argumentet e çon zërin.


Tash më treme!
Çka po pret???
Dërgoje virusin.

Anëtart e rinjë[Redakto nëpërmjet kodit]

Ata vetë duhet të i ndreqin gabimet (natyrisht për ata që mujin). Tu gabu edhe mësojin.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 18 09:57 (UTC)

 :), ani pra. tung --bet_0 2006 Shkurt 18 10:00 (UTC)

jo ide e mire[Redakto nëpërmjet kodit]

e pash se ke eksperimentu te stampa biografia, nje send eshte te stampa duhet me pa stampa, po ja heki includeonly. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 19:20 (UTC)

Une ja vendonva atë includeonly se mendova ashtu nuk e shohin dhe nuk vijnë ke ideja se munden ta korigjojn. Shihe te tabela e qyteteve sa herë e kan korigjuar edhe atje ja vendova include se ashtu mendoj une nuk e korigjon çdokush. Për ato te projekti është tabela krejt si duket. Ani ska lidhje une desha në të vërtet vetëm at pjesën ku shkrujke Foto ta shlyj dhe pastaj mu kujtu kjo me include. tung --bet_0 2006 Shkurt 18 20:07 (UTC)
Veq me shkru qe ketu nuk redaktohet besoj qe eshte bol, del problemi kur redaktohet stampa, se nuk shihet tani, nese haliten, e mbroj stampen. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 20:20 (UTC)
Per te qytet duhet me bo nje stampe, se shum po morin atu vend. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 20:22 (UTC)
edhe ato nuk jon gabim se shefi edhe nëpër qytete nuk i kan mbush as ato informatat secili. Ke projekti i qyteteve ka edhe një tabel tjetër. une nuk kom ide se çka mund të shkruj tjetër aty. po e shoh naj rend tjetër si e kan bo gjermont e anglezt e dhe e përshtatim për kët të gjuhës shqipe. tung --bet_0 2006 Shkurt 18 20:28 (UTC)
As ata nuk kane bo ma mire, une jam tu i kshyr, por sun po gjej as nje t'mire. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 20:41 (UTC)
Duhet me rregullu stampen që me ju hapë fleta përkatëse ose me hekë krejtë atë njoftim. janë bo shumë anëtarë.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 19 01:45 (UTC)

Mbi përdorimin e fjalëve të duhura[Redakto nëpërmjet kodit]

Nga fjala "cënoj" rrjedh fjala "cënim" - prekje,shkelje,dhunim; është në fjalorin shqip,se përndryshe s´do ta përdorsha. Ju ndoshta e ngatërroni me fjalën "cen" - e metë,mangësi;ves.Ose gabime(pa dashje) të shkrimeve për shkak të mungesës së shkronjës "ë" në tastatura. Bani kërkime në rrjet po s´besut. Masandej mu m duket i drejt përkthimi i fjalës "copyright" fjalë për fjalë: - "e drejtëkopjimi" ose mund të përkthehet edhe "kopjembrojtje","copyrighted"-"kopjembrojtur" .Për çdo gja drejtohuni te Lekë Mjeku,diskutime. Tjeta!

Zotni Mjeku fjala cënim nuk është aspak në fjalorin e gjuhës shqipe, une nuk e di cilin fjalor po e përdor ti por te fjalori im (Fjalori i shqipes së sotme, Tiranë, 2002) është vetëm fjala cenim. Une si duket nuk po e ngatrroj aspak se edhe SQ Spell Checker e korigjon ashtu. Sa për fjalën °copyrighted° ke të drejtë por nuk është e thënë të përkthehet shkronjë për shkronjë se nuk tingllon bukur (vetëm për këtë arsye e korigjova unë ashtu). Dhe një lutje e kam: kur shkruan një koment pa marë parasysh se ku të lutem nënshkrueje me këtë shenjën --~~~~ (e gjen lart te kutia e redaktimit aty te vija me shenjat e parafundit) se ashtu ja lehtëson secilit (edhe mua) të vjen menjëherë në faqen tënde të diskutimeve dhe të len një mesazh aty edhe e merr automatikisht emrin edhe datën kur është shkruar komenti. tung —bet_0 2006 Shkurt 23 14:57 (UTC)


P.S. Nëse fjala "cënim" nuk asht ne fjalor,por "cenim" ateher çfar kuptimi ka kjo fjal?Ju duhet edhe ta saktesoni."Ndoshta?" un e ngaterroj,gja qe s´e besoj.Un asokohe kam punu me Fjalorin e gjuhes së sotme shqipe.Tirane 1981.Se un jam vitlindje 1973.Un kam 12 vjet shkolle e s´jam ndonji i marrë,e un kshtu e kam msu n Shqipni,por nejse n qoft se ashtu e ka fjalori atëher ju kerkoj falje.M duket se edhe nji her kur kena diskutu bashk kam citu se nuk asht mirsjellje njeriut ti jepni ti-ne pa jua leju ky njeri,edhe n qoft se ju jeni ma i moshum se un,por ndoshta ju e keni harruar këtë.

Persa i perket ndreqjeve ju jeni vet zot e vet shkop ktu,e bani si t´u pelqejn.Ju vendosni ça tingllon bukur apo keq.Por ky asht mendimi juj,jo i jemi. Nji ndreqje e vogel.Jo "të vjen",por "të vijë",jo "të len" por "të lejë,të lërë,të vëjë,të vërë,vendosë". Leke Mjeku 2006 Shkurt 23 16:06 (UTC)Lekë Mjeku Tjeta!

nuk po ta ta përkthej hiç fare fjalën cenim. bleje fjalorin më të ri aty e gjenë. nuk e kam ndërmend të të shpjegoj ty secilën herë secilën fjalë. gjuha shqipe prej nga viti 1981 është zhvilluar më tutje. ti si duket nuk e ke kuptuar qellimin e wikipedias: "e korigjueshme nga çdokush". si të pëlqej, nëse ti hidhrohesh sa herë të korigjon dikush këtu atëherë shko diku tjetër. të them të drejtën nuk më intereson sa ditë i ke shkollë. sa për kurreshtje unë i kam disa vite shkollë më shumë se ti dhe nuk e kam përfunduar akoma shkollimin. njeriu s'mësohet asnjëherë. nuk kam kohë dhe dëshirë të merrem më me kësi imtësi të tilla. dhe nuk ke nevojë të më shkruash në mënyrë ironike. nëse nuk të pëlqen "ti" si ta kesh punën. mundesh me kaq t'a kryesh këtë diskutim.
askush nuk të tha që je i marrë. nëse këtë mendim e ke për vetën tënde mua nuk më intereson kjo!
me 12 vjet shkollim nuk bëhet askush profesor i gjuhës shqipe. me 12 vjet shkollim ke të drejtë të konkurosh në universitet për të studiuar gjuhën shqipe. as nuk më intereson mosha jote, as adresa jote, as kush je ti.
TI nuk ke me më treguar mua çka është mirësjellja. Nëse e ke vërejtur: unë jam paraqitur këtu anonim si dhe gati çdokush tjetër në wikipedia dhe nuk kam nevojë të krenohem me punën që bëj këtu. unë nuk kam nevojë të tregohem para të tjerëve se çka jam duke bërë këtu. këtë e bëj vetëm për hobi. kjo nuk është sendi i vetëm që e mbush jetën time. nëse të pëlqen puno dhe duhesh ta kuptojsh se këtu mundet secili secilin ta korigjoj!!! pasi po e kupton anglishten shko te Wiki anglisht dhe lexoi rregullat. përshëndetje në bonn (shkodër apo ku je ti ti tash, aspak nuk po më intereson), për mua u kry ky diskutim. --bet_0 2006 Shkurt 23 18:48 (UTC)

P.S. Unë nuk e kuptoj se pse s´po ma perktheni fjalen "cenim"?!.Masandej ju s´keni ndonjë te drejte te me urdheroni se çka duhet te blej apo bëj une.Nuk e di që ju me keni shpjeguar ndonje here ndonje fjale shqip.Un e di se gjuha shqipe eshte zhvilluar me teper qysh prej vitit 1981,e une s´kam mbetur ne vitin 1981.E ne në Shqiperi kemi bërë 4 vjet mesim te gjuhes shqipe ne fillore,nga klase e 1-4 -en,pra nga mosha 7-11 vjeç,e ne 1981-in kam qenë ne klase te 2-te. Unë nuk e paskam kuptar qellimin e Wikipedias!?Po kush po i perkthen ata?.Dhe une i kam kuptu ata qe kam perkthyer.Un masandej ndershmerisht nuk hidherohem per gjera te vogla(mua me duket se ju po hidheroheni e s´pranoni asnje ndreqje),e aq me teper per ndreqjet qe me behen,perkundrazi dua(deshiroj) qe kushdo eshte i lire t´a beje ate(kam harruar deri tani ta shenoj kete ne dikutimet e mia,por do ta vë).Edhe nje here tjeter ju s´keni asnje te drejte te me tregoni rrugen,se edhe une jam shqiptar dhe doja te ndihmoja me mundesite e mia.Ne qofte se ju ketu jeni "bosi" atehere ju mundeni te me hidhni jashte per ndreqje ndaj "shefit". Ne qofte se ju i keni disa vjet shkolle me teper se une dhe po vazhdoni arsimimin,ju duhet te mesoni me pare rregullat dhe normat e miresjelljes(ne ne Shqiperi i kemi mesuar ato qe ne klase te dyte ne "Edukata qytetare morale dhe politike").Per nje gje ju jap te drejte se "njeriu s´mesohet asnjehere".T´i drejtoheni dikujt me "Ju" nuk do te thote doemos se ju e respektoni ate njeri,por thjesht per edukate e miresjellje,se ashtu jane normat e miresjelljes.Une nuk i kam shpikur ato nga mendja ime.Une nuk ju kam shkru "ne menyre ironike",ne qofte se po,ju kerkoj ndjese(nuk eshte e para here qe une po leshoj pé ketu,edhe me fjalen cenim,edhe diskutimin tone te pare jam une qe kerkoj falje).Ju nuk po me jepni asnje shkak deri tani te kuptoj se edhe ju leshoni pé,si nje njeri i shkolluar qe ju jeni e te diskutojme si dy njerez te edukuar e te mençur.Pastaj askush nuk i thote vetes "i marre",as i marri vete,thjesht per krenari.Un nenkuptova se,une gjerat nuk i shpik nga mendja ime(pra fjalet apo çkado).Me duket se ju i keqkuptoni gjerat.Me thene te drejten un s´kam per qellim te permiresoj personin tuaj vetem thashe t´i drejtohemi njeri-tjetrit me edukate. Une kurre s´kam thene se jam profesor i gjuhes shqipe e as pretendoj,une vetem ju prashtrova nje mundesi te perdorimit te disa fjaleve shqipe. Ne qofte se ka ardhur puna deri ketu saqe ju nuk doni te dini asgje mbi mua,nuk ka gajle(un s´e kam dashur kurre ate).Un po e ndjej mllefin tuaj.Ishit ju qe me parashtruat mundesine te regjistrohem qe te vazhdojme diskutimin,jo anonim.Por juve s´po ju pelqejne diskutimet mesa shoh.Se une isha anonim prandaj u regjistrova qe secili te dije me ke ka te beje.). Mos jam krenuar une me punen time se shkrova emrin tim?! e jo nje nofke si ju.Pastaj te paraqitesh anonim ,s´do te thote qe ju te jeni paedukate,e t´i drejtoheni kujtdo me "ti" vetem sepse ju jeni me shkolle e i ditur.Normat elementare te miresjelljes.As une s´kam thene se une kam bere kete e ate.Une kam thene ne diskutimin e pare se edhe une po ndihmoj.Une e kuptoj plotesisht se secili ketu ka te drejte te me ndreqe dhe i lutem t´a beje ate,po ju nuk po pranoni ndreqjet miqesore dhe sugjerimet qe une po ju bej ju. Siç e thashe me lart une po mundohem t´i perkthej (dhe kam perkthyer disa) rregullat e Wikipedias. Pastaj jo per mburrje une s´kuptoj vetem anglishten,por edhe gjermanishten,italishten,greqishten dhe rusishten.Ah edhe shqipen. Édhe nje lutje e fundit nga une. Ju lutem mos t´a perfundojme kete diskutim apo edhe te tjere ne menyre vulgare,por si njerez me arsye e edukate.Une s´kam asgje kunder jush apo dikujt tjeter,rregullat e Wikipedias thone qe "te gjithe ne ketu perpiqemi te ndihmojme e kujdesemi bashkerisht per kete projekt".T´i leme pra mëritë e te mos humbasim kohe me keto gjera dytesore.Per mendimin tim ne duhet te diskutojme,por ne menyre konstruktive,pa qellime te keqia e miqesisht si dy bashke kombes. Fund me kaq.Kete kohe te humbur ketu do t´a kisha perdorur me mire ne ndihme te Wikipedia-s. Per ÇDO GJE ju lutem me shkruani,(po deshet). Tungjatjeta!

Leke Mjeku 2006 Shkurt 23 21:15 (UTC)

ti e ke fjalën i fundit. për mua u krya me kaq. tung --bet_0 2006 Shkurt 23 21:38 (UTC)


Nuk e du fjalën e fundit.Mbajeni per vete po deshet.E mos m´u drejtoni më me "Ti",ose mos m´u drejtoni aspak nese nuk doni ende te me drejtoheni ashtu si u drejtohem une ju,se nuk jam shoku juaj dhe aq me teper nuk pranoj nga ju drejimin me "ti".Pranoj nga kushdo tjeter drejtimin me "ti" por nga ju jo.Sepse ju jeni njeri me shkolle dhe i dini!? rregullat e miresjelljes.Edhe nese i dini por nuk i perdorni per mua eshte e njejta gje.Per mu ju mund te keni 20,30 apo 50 vjet shkolle por gjersa nuk dini si te silleni,dhe t´u drejtoheni te tjereve,gjersa nuk jeni njeri me edukate,s´keni asnje vlere ju e njohurite tuaja.Mesoni rregullat e miresjelljes dhe edukates me pare pastaj ejani te diskutoni me mua.Mua ketu ne Bonn( se ju e paskeni vene re nga browseri juaj) plaku 80 vjeç me drejtohet me "ju" ,jo pse ai ka respekt per mu por,se ashtu jane rregullat e miresjelljes dhe edukates,edhe un i drejtohem te tjereve qe jane me te rinj se une dhe atyre qe jane me te vjeter se une me "ju".Ju jeni egoist,meskin derisa vazhdoni gjithnje te me drejtoheni me "ti",pas ketyre diskutimeve dhe te berjes se qarte nga une se ju s´duhet te me drejtoheni me "ti".A keni degjuar ndonjehere fjalen "thjeshtësi"?Patjeter.Por ju jeni kaq krenar saqe nuk denjoni te trajtoni tjetrin siç ai ju trajton ju me miresjellje dhe edukate.Edhe s´kam me nder mend te´ju kerkoj falje se e kam bere 3 here me ju,e ju asnjehere.Tash s´man orizi ma uj,thojm na n Shkoder.Ashtu siç ju keni nerva kam une e kushdo tjeter me bollek.Doni lufte,bajme lufte.Ç´do gja ka nji kufi.Me te paedukumin sillu pa edukate.Boll ma.Me nxirrni tash jashte apo bllokoni po deshtet se s´me bahet vone.Sie A....loch!

Leka!

212.201.74.9 2006 Shkurt 24 14:40 (UTC)


herr mjeku: für menschen wie sie gibt es selbsthilfegruppen!

man, sie haben ja offensichtlich nichts anderes zu tun, als über andere herzuziehen! wenn sie das wort "arschloch" verwenden, dann brauchen sie uns ja nichts von guten manieren zu schreiben und zu unterrichten. alles hat sein ende und sogar jeder satz hat irgendwannmal seinen endpunkt. aber sie haben offensichtlich noch nie davon gehört, weil sie nicht imstande sind mit ihren lektionen aufzuhören! nehmen sie einmal tief luft ein, bevor sie so viel blödsinn schreiben. das hilft, vielleicht bekommen dann ihre hirnzellen ein wenig sauerstoff.

respect verdient man, respekt kann man nicht verlangen!

und jetzt dürfen sie auch mir ihre so "wertvolle zeit" widmen und einen vortrag halten!! ich freue mich schon sooooooooooooo sehr auf deine ( oooops "ihre", mein fehler) reaktion! HOCHACHTUNGSVOLL ( ist das würdig genug für jemand wie sie??) --Mig 2006 Shkurt 24 15:23 (UTC)


Upsss!!! Edhe kjo është Wikipedia. Por kryesorja edhe pse keni humbur shumë kohë e keni gjetur fjalën që kërkohet. Ne jemi pakë këtu, në gjuhet tjera përdoren edhe fjalorë më të ashpër edhe pse dihet se të gjithë jemi vullnetarë e nuk kemi asnjë interes personal. Kur është fjala për interese personale, pasi që këtu ne nuk kemi interese personale mos i merrni edhe gjërat personalisht dhe mos mendoni të ofendoni personalisht se në faktë nuk funksionon identitetin e vërtet të juajin, njëri tjetrit nuk ja dini pra edhe nëse jeni duke komunikuar në mes veti ju e njihni vetem punën dhe fjalorin e shprehjes së njëri tjetrit në boten e intrnetit. Hipi Zhdripi ju dëshiron sukses që të dyve në diskutimet e ardhëshme dhe ju faleminderit që na paraqitet një diskutim të tillë. Hipi Zhdripi i ka vetëm 1 vitë e disa mujë shkollë në Wikipedia.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 23 20:59 (UTC)

bllokova per redaktiv[Redakto nëpërmjet kodit]

hey bet0, e bllokova artikullin per redaktiv, kshyr ndreqe dhe c'bllkoje, se te gjith links hyrin te nje faqe e njete, nuk ka ati cka kerkon njeriu. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 26 23:27 (UTC)

e pash. sdi çka të të them. ka shum sende gabim aty, skam nerva sonte duha të flej tash. do sende edhe nuk e di si ta boj. leje sonte neser e zhbllokojm. tung --bet_0 2006 Shkurt 26 23:33 (UTC)
e c'bllokova, ne mendimin qe nuk prishet akoma dicka. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 26 23:38 (UTC)

1[Redakto nëpërmjet kodit]

Shumë faleminderit për këshillat.

Ia kalofsh mirë

Eneid 2006 Mars 2 11:00 (UTC)


Lajmet duhen rifreskuar[Redakto nëpërmjet kodit]

Lajmet duhen rifreskuar dhe mundesi per kete jane lidhjet e internetit.

nuk ka nevoj. secili e di se ku mund ti lexoj lajmet. wikipedia nuk është projekt lajmesh por projekt enciklopedik. mjaftojn vetëm një lajm i shkurtër për naj person për të cilin është shkruar këtu (sot vdiq, e mori cmimin nobel, u zgjodh kryetar, etj.) ose lajme rreth wikipedies. nuk kemi as kapacitet pë gjëra të tilla. edhe ashtu faqet me lajme shqip e kopjojn njëra tjetrën (me gjith gabimet drejtshkrimore), po ti kopjojm edhe ne ato nuk bëjm kurgjë. Ka edhe një faqe ku janë lidhjet e faqeve shqiptare këtu. për atë egziston edhe projekti n:Wikinews. nëse ta merr mendja mund tja fillojsh atë në gjuhën shqipe (akoma sja ka filluar askush). tung --bet_0 2006 Mars 2 20:24 (UTC)

IPA[Redakto nëpërmjet kodit]

Deshta me dite, cka ke me titullin perpara gabim. Une kam ndije se edhe keshtu i thojne. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 10 21:57 (UTC)

sdi si të ta shpjegoj po kështu si e kom bo une është në rregull. e - ja ishte zuviel aty. tung --bet_0 2006 Mars 10 22:00 (UTC)
alfabeti është emër i gjinisë mashkullore e mbiemrat duhen atëherë të shkruhen në gjininë mashkullore. Shkronja e në fund të mbiemrit e tregon gjininë femërore. tung --bet_0 2006 Mars 10 22:06 (UTC)
Aha ok, une kam ndije dhe lexu ashtu, por edhe shumica e shkrujne si i bjen ne mend, ok flm dhe tung. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 11 19:55 (UTC)

Nga Leke Mjeku[Redakto nëpërmjet kodit]

Kto jan tujat mor sh.......!

 1. du kannst mich mal kreuzweise. (këtë e ke për "arschloch"!)
 2. prej te korigjimi korrekt i një fjale (cenim) dole te lufta e te çiftja: kjo flet shumë për ty.
 3. paske prodhuar gjithë këto mbeturina për 24 orë sa nuk isha unë këtu.
 4. si duket je i njëjti si Përdoruesi:OshUk dhe Përdoruesi:Aofa1980, askush nuk të tha ty deri më tani se ka për të të bllokuar dhe askush nuk të ka bllokuar, por nëse vazhdon me këtë fjalor unë do të bllokoj personalisht.
 5. nëse nuk je asnjëri prej atyre të dyve që i përmenda lart, atëherë je i llojit të njëjtë si ata. unë nuk u tremba prej tyre dhe nuk trembem as prej teje.
 6. ti se ke merituar aspak me tu drejtuar, e le më me "Ju". vetëm pse e ke shkruar ti këtu Leke Mjeku mos kujto se ne këtu të besojmë se ti me të vërtetë je Leke Mjeku, apo dikushi tjetër.
 7. nëse të pëlqen shkruaj, nëse jo shko ku të duash. nuk i bëhet vonë këtu askujt për ty e as për mua.

Tash t mijat[Redakto nëpërmjet kodit]

 • Sot mujta me hy prap n llogari temen,se deshta me i shkru Hipi-Zhdripi -t e aty doli Leke Mjeku ne t kaltert.Shtypa aty e doli ather llogaria (faqja e puns) jeme(teme).

E tash po t pergjigjem se m pate mungue aq ma teper per pergjigjen tande t famshme.

 • Si asht e mujtun mor b......! qe un s´mujsha me hi n faqen teme t puns?

Jo prej fjals "cenim" u idhnova (se sidoqoft ju ktu i bani tana simas qefit tuj,hiqni e veni ça t ju pelqejn e si t ju duket ju se asht ma mir;se t tjert s´e dikan Shqipen [shqiptart e Shqipnis] apo ndonji gjuhe tjeter, veç ti e Dori) po prej se,sa her visha ne Wikipedia,shkrute hyni ose hapni nji llogari nalt djathtas,e s´m delte llogaria jeme.Biskotat jan ken gjithmon normal(standart,te pranume).Apo komjuteri jem ka ken i prishun e me t meta e tash u ndreq vedit?. PSEEE!!! Prandaj t shkruva vetem A....loch.! se mendova se ti m bllokove mas diskutimit,e ti vet po e plotson "arschloch".Kjo asht puna jote.Fjalorin e pasunove ti,tash e kam rradhen un. Nuk ja vlen me e ul vedin n nivel tand por vetem qe t tjert ta din se kush je ti.

 • Meqe e permende "cenim" te thash:ather ma difto kuptimin e fjals se un e paskam gabim.Po ti e kalove n:Shko e bleje fjalorin.Kaq shum pritove me ma shpjegu.Masandej pse perkthimi i "copyright" e "copyrighted work" s´keka i drejt e hupka kuptimin po qe se perkthehet "bukvalisht?!" (nga ti bukvalisht-shkronj per shkronj?!) n.q.s. un e perkthej "e drejtkopjimi" dhe "pune kopjembrojtur".Nuk e di ndoshta prej se s´t pelqen ty ose s´t pelqej un?!
 • Masandej çiften fute ku t dush se un s´permenda ndokund fjalen çifte,se lufta bahet edhe me fjal. ti i kndushem,e i dishem me universitet.
 • Un s´du qe ti apo dikush tjeter t m tremet,por t m respektojn si un e respektoj ate.Ose kur nuk shkon(s´ban mu) tu mir e lamtumir,ti(aj) n pun t vet e un n pun teme.Un s`du me permirsu boten.Se s´jam vet i përsosun.
 • du kannst mich auch mal kreuzweise. Linksw.......!Flachw......!
 • S´e kam dit se ti s´je ken 24 or aty.O sa keq.Se m mungove.
 • tjeter.

un nuk e di se kush asht OshUk e Aofa1980 du Linksw.......!Flachw......!

Por ata ndoshta jan ma t mir se ti (po se po) e se un.

Mos mendo se je ma i mir se t tjert vetem se din diça qe t tjert s`e din,apo se din ndoshta ma shum se t tjert je ma i kndushem a ma i meçem e ma i mir se t tjert.Edhe ata mund t dijn diça qe ti a un s´e dim,e kan cilsina qe ti e un s´i kena.Mos mendo se vetem se ndoshta je i pasun apo i pashem apo ke ndonji post(pune) qe tjert s´e kan etj.etj. je ma i mir se ata. B......

 • edhe nji her mor b......!

Qysh n fillim t jam drejtu me "Ju" e ti me "ti":t pata shkru mos mu drejtoni ma me "ti" se nuk njihena,po ti gjithmon m je drejtu me "ti". Un s´ t kam shkru se du ta meritoj qe ti t m drejtohesh me "ju" se ashtu e kam emnin un apo se kshtu m pelqen mu,por se ashtu jan rregullat e mirsjelljes e edukats.(Po kjo difton edukaten tande.)Sikur t ishe ken ti qysh n fillim i sjellshem,s`kishte per t ardhe puna deri ktu,ti i kndushmi.

T pata shkru qe qortimet jane krejt miqsore(vllaznore) e ndertimore(konstruktive) per t miren e Wikipedias e Gjuhs Shqipe por ti prap si t pelqeu ty.

Egoist.Egocentrist.Banu pak ALTRUIST se asht koha.

 • Po ta tham nji thanie se te duhet:"S´respektove tjetrin,s´respekton as vedin"!
 • Masandej mor b......! emni jem asht i vertet.A don me ta çu nji fotokopje t leternjoftimit tem.B......! Apo kujton se e kam shpik kyt emen.
 • Se a m beson ti apo dikush tjeter nuk m beson kjo asht puna jote (e e tynia).
 • A kujton se kam frik prej tejet apo prej ndokujt tjeter a? qe nuk po mukam me shkru emnin tem.

Ça kujton ti se un po rrej a?Nuk jam tuc un po e kam i fije burrni.

Nuk jam si ti qi shkrun _bet_0 apo si m....

 • E tash mundesh prap me m blloku "personalisht",se ti keke administratori apo ça po di un e e ke n dor.

M treme se po m bllokeke.

Nji hupje e madhe per mu e per Shqipnin;sikur s`ka n internet burime tjera ku un muj me shu` kureshtjen teme.

Lavdi Zotit qe s´ke ndonji gja ma t nalt n dor se kishe per t ken tiran e diktator.

Tash boll se du me pushu pak,se boll shetita n internet e prisha shpirtin me ty.

Ti e ke tash.Diftoje vedin se kush je.


Leke Mjeku 2006 Mars 18 05:11 (UTC)

shko mor ne RS mor shizofren, si bohet von kerkujt as per ty as per mua ketu. kerkush nuk te ka blloku dhe ti ke qen gjith kohen ketu me ip tende e ke mujt me shkrujt edhe ashtu po si duket tash te ka dal gjumi, leji bre keto sende se nuk je femi. —bet_0 2006 Mars 18 10:18 (UTC)


A mundesh me m diftu se ça don me than RS se t tjerat s´m interesojne?Kaq per tash.Leke Mjeku 2006 Mars 18 12:15 (UTC)


Probleme me Leken[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet_0, te them te drejten s'i kam lexuar se c'probleme keni patur. Zenkat s'i kane shume hije njeriut dhe s'i bejne mire as projektit. Nuk e di se pse jane bere a kush e ka fajin. Deshiron te filloj te kontrolloj komentet dhe historikun qe nga fillimi se si nisi kjo apo mund te behet nje paqe midis jush dhe tani e tutje te ecni mire? S'e di deri ku kane arritur punet. Dori | Diskuto 2006 Mars 19 22:58 (UTC)

Prej Leks[Redakto nëpërmjet kodit]

Un ça pata me t than ta thash.Arkiven e kam shiku.Faqen tande nuk ta ndryshova apo ktheva mrapsht.Mu s´m intereson aspak ça ban ti ne pergjithsi(überhaupt) e ça ban ti me faqen tande por ça thu ti per mu. Edhe nji her.Shko vete ne RS, e mos e kalo ngatrresen ne familje se ke per tu pendu. Kaq.


Leke Mjeku 2006 Mars 22 00:49 (UTC)

Sa për sqarim: e ke kthy "kryeveprën" tënde të ofendimeve dhe sharjeve prapa dhe e ke shlyer shkrimin e Dorit! Këtë e din ti edhe vetë më mirë se unë. Unë vendosi vet kur unë e arkivoj faqen time të diskuimeve: kur shoh kështu sende pa vlerë i shti menjëherë në arkiv. Shpresoj që me të vërtet e ke kryer me kaq. —bet_0 2006 Mars 22 08:34 (UTC)


 • Mos t fillojme prap me fymje e ironina (e ke kthy "kryeveprën" tënde të ofendimeve dhe sharjeve prapa dhe e ke shlyer shkrimin e Dorit!). Se ishe ti qe per nji "A....loch" e kalove ne "du kannst mich mal kreuzweise","shko mor ne RS,mor shizofren" etj. etj. ne vend qe t kerkoshe sqarim per "A....loch" (ose tek e fundit t m ishe drejtu edhe ti me "Selbst A....loch"). E masandej na e kishim zgidh problemin si njerz , por ti iu pergjigje t keqes me ma t keqe (deri te "shko mor ne RS,mor shizofren").

Sa per dijeni per kyt "A....loch" m fyu mu ma par Mig -u.Shiko diskutimet e tij.Un as e disha kush ishte ky Mig ne pergjithsi, e as pata gja me te.E ai desht me t dal zot apo prej mend ju keni ndoj problem me mu apo me shqiptart e Shqipnis, se nuk silleni korrekt me ne.Mos kujto se du tash me e kalu ngatrresen ton n kombtare.

Un nuk kam shly (ndoshta don me than: fshi) ndonji shkrim (apo diskutim?) te Dorit apo ndokuj tjeter. N.q.s. e kam "shly" (gja qe s´e besoj) m difto kur, ku e ça paskam fshi se un s´di t kem fshi ndojsand. Meqe ti e "ditke" m kallxo faktet e mos m ban me t padrejt fajtor. Masandej me qe i paskam "shly" pse s ´m ka than mu gja Dori? se un isha marr vesht me te.Un pata kundershtime (e kam prap po siç e kam than ju vendosni ça asht ma mir e ç a tingullon ma bukur)me "Fjalorthin" e Dorit dhe e kena diskutu kyt. Ta kam than e ta tham prap un s´jam rrencak; tash po t tham se jam edhe i drejt e nuk shtihem.A m beson ti apo ndokush tjeter per mu s´ka shum randsi. Edhe diça un s ´du qe ti apo ndokush tjeter t´i perpunojne shkrimet(perkthimet) e mia. N.q.s ndokush ka ndonji vrejtje apo sugjerim t m drejtohet apo t shkrujn (n diskutimin e atij artikulli apo shkrimi) jo t´i ndryshojn ata pa m pyt mu.Edhe un do t baj kshtu.

Te thash edhe nji her mu nuk m intereson se ça ban ti e ça ban me faqen tande.Un tu pergjigja aty ku t jam(kam) pergjigj(pyt) ma par, per referim( qe ta di se ça kena than); e ti e quke kyt vandalizem?!. Un s´kuptoj ma. Leke Mjeku 2006 Mars 22 15:02 (UTC)


S'e paske kryer akoma. Mig nuk të ofendoi ty por ti e ofendove atë, ti e përdore i pari këtë fjalë. Ofendimet dhe shprehjet fyese që i ke përdor ti dhe Oshuku dhe Aofa1980, nuk i ka përdorur askush tjetër këtu. Kjo është e dokumentuar. Vandalizëm është kur i shlyn diskutimet e të tjerëve. Ti i ke shlyer fjalët që i ka shkruar Dori te faqja ime e diskutimeve e jo te faqja e Dorit. E din ti shumë mirë këtë. Po ta dëshmoj megjithatë: shtype këtu fjalët me të kuqe nga ana e majtë e faqes i ke shlyer ti. Dhe mos kopjo pjesë të diskutimeve të përdoruesve të tjerë, e pastaj ti ndryshojsh sipas dëshirës tënde, por shkruaje mendimin tënd poshtë fjalëve të të tjerëve, siç e bëjnë të gjthë të tjerët këtu.
Si duket ende nuk e ke kuptuar filozofinë e Wikipedias. Wikipedia është e korigjushme nga çdokush. Sa herë që shoh diku gabime i përmirësoj dhe kjo vlen për të gjithë dhe nuk më interesson aspak se kush e ka shkruar. Dhe nuk e kam ndërmend ta shpjegoj çdo korigjim që e bëj. Ende s'i paske kuptuar ato rregulla që po i përkthen ti. Edhe mjaft më me ofendimet e tuja këtu. Nuk kam ofenduar asnjë shqiptar Shqipërie këtu. Mos përhap të pavërteta. Nga po e din që unë nuk jam prej Shqipërie dhe unë jam pikë së pari shqiptar të pëlqeu ty kjo apo jo. Unë për dallim prej teje nuk bëj dallime se kush duhet të jetë shqiptar. Kjo është hera e fundit që ta tërheqi vërejtjen: Mos e ofendo askënd më këtu dhe mos përdor vulgarizma rruge këtu (vlen edhe për fjalët me pika). Unë do të të bllokoj menjëherë sa të lexoj përsëri një fjalë të tillë prej teje këtu. Po ta sqaroj edhe një rregullë tjetër të Wikit: Wikipedia nuk është forum diskutimesh. Nëse ke nevojë për biseda shko diku tjetër. Une nuk të pyes ty për kurgjë çka do të bëj në të ardhmen këtu. Mos përhap dezinformata dhe fillo të shkruash diçka të mençur këtu. Tash e tutje çdo koment i yt këtu do të përfundoj në arkivë. --bet_0 2006 Mars 22 15:46 (UTC)
 • Jo s´e kam kry(mbaru).Shiko se ça m shkrun Mig -u: "herr mjeku: fur menschen wie sie gibt es selbsthilfegruppen! und jetzt dürfen sie auch mir ihre so "wertvolle zeit" widmen und einen vortrag halten!! ich freue mich schon sooooooooooooo sehr auf deine ( oooops "ihre", mein fehler) reaktion! HOCHACHTUNGSVOLL ( ist das würdig genug für jemand wie sie??)" etj.Un s´ekam
                               ---------------

fy Mig -un.(pik e maroi).E per mu kjo asht fymje se ça m shkrun ai. Edhe 1 her un s´kam fshi ndoj fjal apo diskutim.A merr vesht ti a jo. E "trysa" (shtypa) aty e un nuk gjej gja (e nuk di t kem fshi gja sidoqoft) qe paskam fshi.Krahasoi vet. Fymjeve e shamjeve iu ke dhan ti kulmin me "shko mor ne RS,shizofren". Thaniet e t tjerve i kopjoj ne diskutim qe t´i ballafaqoj diskutuesit me ato ça kan than e nuk i kam ndryshu aspak por lan ashtu si kan ken. E mos m ban mu rrencak ktu a more vesht.

 1. ku na çon ne kali n.q.s. ti korrigjon shkrimin tem prap e prap e un e korrigjoj prap e prap,deri kur kshtu.
 1. Un po e di se ti nuk je shqiptar Shqipniet se e kuptoj n gjuhen e shkrimin tand.Un jam shqiptar Shqipniet e me mu e ke pas ngatrresen.Shqiptar je e nuk ta mohoi kush kte. Meqe Wikipedia nuk është forum diskutimesh ateher m len t qet qe t mos diskutoj ma me ty.Un nuk baj dallime se kush duhet t jete shqiptar se nuk jam Zoti.Un s´perhapi ktu dezinformata e me shkru ndonji gja t meçme bane vet.Nuk m interreson se ku shkojn diskutimet e mia.

T kam than e ta tham prap don me m blloku bane e boll tash me fjal. M len t qet n pun teme.Kaq

Leke Mjeku 2006 Mars 22 17:29 (UTC)


Zotriu me emrin Ko.S.ystem.OV@[Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo zonja me emrin Ko.S.ystem.OV@ nuk eshte gje tjeter pervec se njeri nga emrat e perdoruesit Dan. Ky perdorues mendohet te mos jete aspak i afte per rolin qe i ka ngarkuar bashkefshatari i tij Dori (administratori i pare). Ky i fundit para ca kohesh ka deklaruar hapur qe s'ka shume interes apo deshire te shkruaje shume artikuj. Per kete qellim i duhej nje ndihmes apo ndihmese ne funksionin e administratorit prandaj vendosi zotriun Dan ose Hipi Zhdripi (hengri mollen dhe u be Karl) per nje person i cili si i papune qe ishte kishte shume kohe te lire te merrej me wikipedian. Emra te tjere qe perdor baca eshte Ko.S.ystem.OV@, Bet_0, "Robot" etj. Keshilloj redaktoret e rinj qe te tregohen te kujdesshem ne diskutimet me kete person. Kaq besoj se mjafton! Kujdestari 2006 Maj 30 8:10 (UTC)

Kështu njeriu destruktiv si ti nuk kam parë deri tash. Përveç injorimit te ty nuk ja vlen kurgjë tjetër. Mbushe njëherë mendjen dhe leji të tjerët të punojnë. A po mendon ti që ne do të japim llogari ty për punën tonë këtu?! Zgjohu bre njëherë mos u bë si fëmijë! --bet_0 30 Maj 2006 07:24 (UTC)
Ben mire ta ulesh koken dhe te mos ofendosh wikipedianet pa shkak. Pervec kesaj hap syte kur do te besh korigjime se po ndikon per keq duke rikthyer redaktimet e reja. Po vazhdove keshtu do pengosh punen tende dhe te tjereve. Keshtu bie shpejt nga fiku. Kujdestari 2006 Maj 30 18:44 (UTC)

Zotriu me emrin Bet 0[Redakto nëpërmjet kodit]

Keni shum te drejt zoti Kujdestar. Perveq ktij zotriut me nofken Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@ po m duket se i ka dhe nja di a tri te tjer qe bojn vandalizma se jan si pun adminash pshm ky zotnia me nofken Përdoruesi:Bet 0 dhe Përdoruesi:Dan qe nuk na lejn me punue. Por mos te bahen merak. Përdoruesi:Kujdestari

ato sende tregoja ti dikujt tjetër. Na le ti rahat të punojm ne se nuk të ka hije hiç ajo çka je duke bë. --bet_0 1 Qershor 2006 09:53 (UTC)

Shqiptimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Hey Bet_0 e ke zhvendose Xhoi mbrape tek Joey, amo s'ke shqiptimi, por nen ate titull u transmetua seriali në televizonet shqiptare, dhe mire e ke be regullim per shkak te emrat origjinale. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 25 00:31 (UTC)

nuk e dita se e kan transmetuar në gjuhën shqipe. më fal qe zhvendosa. bone si të duket ti ma mirë. tung --bet_0 2006 Mars 25 09:25 (UTC)
Kurgjo nuk e ke bo gabim qe po kerkon falje, as une nuk kisha bo ndryshe. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 25 23:14 (UTC)
Mirë që mirremi vesh. tung --bet_0 2006 Mars 26 19:55 (UTC)

zigarettenpreis[Redakto nëpërmjet kodit]

Hallo ich schreib in der Deutschen Wikipedia einen Artikel über die Zigarettenpreise in Europa, es wäre ziemlich nett wenn sie mir sagen könnten was eine Packung Zigaretten in Albanien kosten und wieviel Zigaretten sich in einer Schachtel befinden. Ich danke schon mal im vorraus.

Da Bet_0 nicht da ist, antworte ich, also die preise sind je nach Marke unterschiedlich, d.h. Malboro kostet 1.50, und ist auch dass teurste, andere sind um die 50 cent oder 1€, wie zbs. Lucky Strike kostet 1€ (1.10€), Memphis kostet 80 cent, Boss 60 cent, Partner, ein Makedonische Zigarettenmarke, kostet 30 cent, Pall Mall 60 cent, Parlament auch 60 cent, Philip Morris weiss ich eigentlich nicht, es sind immer 20 in der Schachtel drin. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 25 23:10 (UTC)
Sie haben schon die Antwort von einem fleissigen Kolegen gekriegt. Ich bin sowieso Nichtraucher und hätte keine so gute Preisinformationen. MfG --bet_0 2006 Mars 26 19:53 (UTC)
Eigentlich bin auch Nichtraucher, aber ich weiss die preise weil der Man meiner cousine Zigarettenverkäufer im Kosovo ist und eigentliche hass ich diese Stengel (Sagt man doch so? oder?). --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 27 19:02 (UTC)

NPOV[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk duhet mu lidhe saher faqet per me ekzistu, si p.sh.: NPOV, NPOV eshte emertim per Pikepamja neutrale ne te gjithe Wikipediat. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 29 18:30 (UTC)

po është WP:NPOV, për atë e grise une, dhe i korigjovar redirectat e prishun. Po të jet pajetër e nevojshme e kthej prap. tung --bet_0 2006 Mars 29 19:01 (UTC)
Dashta veq me thone perse nevojitet ai. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 29 19:08 (UTC)

http://www.tetova.de[Redakto nëpërmjet kodit]

Çka ësht puna e saj, aty munesh edhe ti me futë lidhjen a po më doket mu. Secili programues i fletës që nuk ka dëshirë që fleta e tij të futet si nënfletë (Famer) e ndonjë flete të internetit duhet me ditë si me ndalu atë. Deri më tani une nuk po e di se çka ka në atë fletë kunderligjore--Hipi Zhdripi 2006 Prill 6 20:52 (UTC)

Çitashti e pash shka paska bo tipi. HAHAHAHAHAH. Fortë mirë ashtë. Tashti kadal dale duhet me u marrë vesh me ta qe me bo si i ka hije. Me sigui që edhe ai e bonë nëse është shqipar.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 6 21:54 (UTC)
Në përgjithsi shqiptarët i dinë dy kombinacione në tastatur Ctrl+C dhe Ctrl+V. Kur lypa materiale për artikullin e Ukshin Hotit i gjeta 10 homepage me materialet e njëjta të kopjuara me gjithë gabimet drejshkrimore prej njëra tjetrës. Është shumë e vështirë të gjesh se cili e ka shkruar i pari. Vetëm po pres, kur një ditë artikujt e Wikit të botohen në "Kosovare" apo naj revistë tjetër. Nuk kam lexu asnjë prej tyre në kohën e fundit se me siguri veç i kanë botuar. tung --bet_0 2006 Prill 7 09:46 (UTC)
Kadale mos u ngutë. Ai me siguri është anëtar i Wikipedias.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 7 14:10 (UTC)

Krijimi i lidhjeve në Tetova.de[Redakto nëpërmjet kodit]

Me kajt nonen nuk po muna me kriju aty lidhe me jasht. Po më duket nuk po ju funksionon atyre HTML-ja. E provova po nuk po bonë. ish konë mië që ta provosh edhe ti. Une ja kam qu një leter ati po më dokët edhe ai nuk është në tu ditë me rregullu ma mirë.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 7 14:09 (UTC)

Nuk duhet ne atje ti vendosim lidhjet. Ai duhet vetë nga ana e tij ta përmendi wikipedian dhe burimin se prej ku i ka marr artikujt. Ai po e zgjeron faqen e vet në shpinën e wikipedianëve. tung --bet_0 2006 Prill 7 18:32 (UTC)

Nuk e di qysh e tek po edhe ai po më doket është projekt u mujin me redaktu njerzit. Njajtin stil si Wikipedia. Nuk po më doket që është e keqe. Ka me qindra për Wikipediat në gjuhët tjera. Po më duket se mujim edhe aty me punu. Ish një përdorus beso ai ikish plasu ato aty une ja nimova, kuptohet kur të vjedhet dishka bile në të vjedhet mirë.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 7 18:36 (UTC)


shiko këtë dhe më trego çka po mendon: http://www.tetova.de/modules/wiwimod/index.php?page=Azerbajxhani --Hipi Zhdripi 2006 Prill 7 18:38 (UTC)

kështu nuk më duket keq, por po të them edhe njëherë që ne nuk duhet ti vendojm lidhjet atje, ata vetë duhet ti deklarojnë burimet e artikujve të tyre. Sa i përket projektit atje nuk e gjej gabim, por unë për veti nuk e kam ndërmend të punoj për një homepage privat të dikujt tjetër. Wikipedia sa do pak është e hapur dhe nuk i takon një personi. Nuk krahasohet Wikipedia me një faqe private që e njohin vetëm shqipfolësit. tung --bet_0 2006 Prill 7 18:58 (UTC)
Bet_0 mir e ka, duhet me shkruajt qe e ka prej WP, GNU me doket ke, qe thote tekstet e WP munden me kopjuar por duhet me permend, sepse nuk eshte e lejushme me kopju. Dani, mir po me doket. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 7 20:11 (UTC)
Drini i Zi u kopjuar nga na dhe nuk u permend, plus edhe po na hargjon kapacitetin e shërbyesit. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 7 20:15 (UTC)
ka shumë artrikuj qe janë kopjuar nga Wikipedia, sidomos ata që kanë të bëjnë me maqedoninë dhe kosovën. atij i duhet një logo e madhe e wikit të vendoj në faqen e parë për mendimin tim si http://www.pr-tech.net/ që e ka vendu në faqen e parë edhe pse me sa e shoh une këta nuk e kopjojn wikin. tung --bet_0 2006 Prill 7 20:25 (UTC)

Kosova therret[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje djema e vajza. Me sa shoh shumica prej jush din anglisht. Edhe me sa verej jeni shqiptare qofte nga Kosova a vende tjera. Ju mirepres ne faqen [1] ku po kemi problem me disa qe po e vandalizojne faqen e Kosoves. Ndihma e juaj eshte e mireseardhur. Me sa duket me kete adrese qe keni nuk mundeni me editu aty, po me hape adrese tjeter ju duhen vetem 2 min, pra mos pritoni. Shpresoj te shihemi atje se shpejti. Me respekt, Ilir pz 2006 Prill 8 23:42 (UTC)


???[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem shlyjeni kete shkrim te gabuar!!!!!!

Për cilin shkrim të gabuar e keni fjalën!? Bëhuni pak më të qartë, tregoni cili artikull, titullin dhe arsyen pse me shly. Ku ta di unë për çka është fjala. përshëndetje --bet_0 2006 Prill 10 20:38 (UTC)

!!![Redakto nëpërmjet kodit]

then please write it correctly in Albanian - Uroshevac right?

it’s not my problem, I know the original Serbian name, it is not Urosevas. I don’t want to write it. And here is the Albanian language the official one, even in discussions. —bet_0 2006 Prill 14 11:47 (UTC)

http://www.ferizaj-komuna.org/set_language_sr.php It clearly says Skupstina Opstine Urosevac on the official website. In Albanian it says Kuvendi Komunal Ferizaj. What else do you need as a proof? The name is dual and since this is encyclopedia it should state both names in NPOV style. Thank you for understanding.

go now to en:wiki and write there correctly the name of the city: the first one in Albanian (the title too) and the second one in Serbian like you said. In the name of NPOV.

Why?[Redakto nëpërmjet kodit]

Why not? Maqedonë is the name of these people.

maqedonë is the name of all the peole who live in Macedonia of today. That means: sllavo-maqedonas, shqiptaro-maqedonas, etc. tung --bet_0 2006 Prill 17 21:02 (UTC)

Ofcourse it is. But in the R. Macedonia, the Albanian brothers call them simply - Maqedonë.

these are the facts and they count. what are you talking about it's not encyclopedik. tung --bet_0 2006 Prill 17 21:10 (UTC)

Aha... so you say that it's not a fact that Albanians call these people Macedonians? ,,Sllavë" is a much greater group of peoples, which include Macedonians, Serbs, Bulgarians, Croatians, Slovenians, Czechs, Slovaks, Poles, Russians, Ukrainians etc. I think ,,Sllavë" is not a correct term (=encyclopedic), because it indicates that all the Slavic peoples live in Macedonia, which is absurd. Regards (tung, falleminderit).

I must repeat myself: I meaned and I said sllavë not just Maqedonë, because Maqedonë are all of them, who live and have a Macedonian Passport. tung --bet_0 2006 Prill 17 21:25 (UTC)

I didn't deny that, but OK, whatever you want, nice ,,meeting" you, bye. Tung!

Artikulli maqdonia ka nevoje per nje korrektim dhe per rregullimin e disa termave, si p.sh. Prodhimi i pergjithshem bruto, te ardhurat kombetare per fryme, te ardhurat (te hyrat) ne buxhet, shpenzimet (te dalat) ne buxhet. etj, etj.

Pershendetje! Kjo nuk eshte vertet. Thst's not true! In Macedonia not all of the people call themselves "Macedonians" (Maqedonas or Maqedone). Albanians qho live in Macedonia are called Albanians (Albanci or Shqipetare), the Turkish are called Turks (Turci or Turq) etc. Macedonians are called only the ethnic Macedonians who live in Macedonia not all of the people in Macedonia. This is the truth. Albanians in Macedonia have political parties that use names like Democratic Albanian Party (Partia Demokratike Shqipetare). If the Albanians in Macedonia call themselves "Macedonians" why they don't call their partie Democratic Macedonian Party or Democratic Macedo-Albanian Party (Partia Demokratike Maqedonase or Partia demokratike Maqedo-shqiptare) ? This is an encyclopedy. This is not a propagandistic web-site and you need to use the official names, not propagandistic.
Gjuha zyrtare këtu është gjuha shqipe dhe nëse e kishe kuptuar gjuhën shqipe do të shihje se aty aspak nuk ka propagandë por vetëm realitet. tung --bet_0 15 Qershor 2006 22:16 (UTC)


Per perdoruesin Bet 0!!!!!! Ai qe ka bere ndryshimet ne Gjuha maqedone ka plotesisht te drejte. Gjuha maqedone eshte gjuha kombetare e kombit maqedon! Nuk ka gjuhe sllavo-maqedone! Edhe njehere= kombesia dhe shtetesia jane 2 koncepte te ndryshme! Shqiptaret ne Maqedoni kane shtetesi maqedone dhe kombesi shqiptare. Ata flasin gjuhen shqipe dhe jo shqipo-maqedone!!!!!!! E vetmja gje e diskutueshme nese gjuha maqedone dhe gjuhet e tjera te Ballkanit kane elemente te perbashketa etj.

Shiko njëherë çka ka bë ky i njëjti në wiki maqedonisht me gjuhën shqipe dhe ec këtu dhe kritiko. Radhën tjetër nënshkruje diskutimin si i ka hije. —bet_0 18 Qershor 2006 09:11 (UTC)

Une nuk e di se cfare ka bere ai ne wikin maqedonas per gjuhen shqipe. ne wikin e tij ai mund te shkruaje cfare te doje! edhe budallallekun me te madh. ne wikin shqip gjerat duhet duhet te shkruhen me objektivitet dhe jo inate ose hakmarrje. nuk e nenshkrova mesazhin e pare sepse nuk e di se si kryhet kjo pune!

Mit'hat Frasheri ose Mid'hat Bey Frasheri[Redakto nëpërmjet kodit]

U mundova qe te bej disa ndryshime tek ky artikull. a ka mundesi ndonjeri nga ju qe te rregulloje pak Redirect ne pseudonimin e tij Ismail Malosmani.

e vërejta që je duke punuar te artikulli për mithat frashërin dhe për këtë arsye e lash dhe nuk e preka deri sa ta kryesh ti redaktimet. Unë mendova që krejt ato pseudonimet të drejtojn te artikulli Mit'hat Frashëri. tash do ta korigjoj unë. tung --bet_0 2006 Prill 21 16:10 (UTC)

Ai qe e ka bllokuar Maqedonia! Artikulli ka nevoje per nje ndryshim te disa termave.

Artikullin Maqedonia e kam bllokuar unë dhe atë vetëm për përdorues të pa regjistruar, pasi shpesh po vijnë përdorues të paregjistruar dhe bëjnë ndryhime palidhje. tash e lirova mund ta korigjosh më tutje tung --bet_0 2006 Prill 21 16:10 (UTC)

Redaktimet e përdoruesit[Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktimet e përdoruesit në rubriken e tretë në shtyllën e majtë të fletës ku lidhet me listën e kontributeve të përdoruesit. A mundesh mër mi shkurtu pakes se shumë e gatë, dy rreshta. Edhe për Dërgoji email përdoruesit. A nashta oshtë qishtu ma mirë?--Hipi Zhdripi 2006 Prill 25 04:04 (UTC)

do të shoh cka mund të bëj. tung--bet_0 2006 Prill 25 11:29 (UTC)

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

falemnderes perkeshille do ti permiresoj. une po i shtoj vetem disa terme here pas here jo rregullishte spse skam kohe

ani, tung dhe vetëm pëpara. --bet_0 2006 Prill 25 11:30 (UTC)

teksti[Redakto nëpërmjet kodit]

Nese ki kohe, mundesh me pershtat pak keta: MediaWiki:Noarticletext, nese eshte najkund gabim. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 29 23:40 (UTC)

u bo, e shoh nesër se sonte nuk mundi më. tung —bet_0 2006 Prill 29 23:45 (UTC)
Super po duket tash, e pata me se shume per formatimin. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 30 20:11 (UTC)

dulla[Redakto nëpërmjet kodit]

faleminderes per korigjime

ska për se --bet_0 2006 Maj 5 06:38 (UTC)

Cka po thu[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendova si te en.wiki me be edhe ketu, e kam fjalen per Wikipedia:Collaborations, shqip bashkëpunim, puna eshte se nje artikull propozohet per te u zmadhuar, dhe tjerte ndihmojne per me u ia rritur kualitetin, si po te pelqen ideja? Mendova me Wikipedia:Artikuj Perfekte me inspirua pak perdoruesit, por interesa asnje nuk po ka, cka me be. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 16 21:04 (UTC)

se di sa interes ka. Mund ta bëjm që një herë në javë ta propozojm një artilkull dhe ta vendosim një lidhje te faqja kryesore. Nuk e di sa do të funksionon. Arikujt perfekte duhet të zgjidhen me vota të të gjithve, por sipas asaj që kam pa deri tash këtu në wiki shqip është vështirë të merremi vesh me vota, ndoshta funksionon në të arshmen. tung --bet_0 2006 Maj 17 08:13 (UTC)
Ideja jote hala me e mire, per artikuj perfekte kete jave apo tjetren po propozoj nje artikull, tani ta kqyr cka po bohet, per me korre nje artikuj perfekte (ndoshta e ki ne mend nje titull me te mire) nevojiten me se pakti 5 apo 7 vota, pasi faqja kryesore qe 1 vjet nuk u ndryshua mendova kete muaj me be dicka. —(°-°) diskuto°) 2006 Maj 17 16:43 (UTC)

Gjuha kineze[Redakto nëpërmjet kodit]

kam pershtypjen se nuk ka "gjuhe kineze". ka mandarin (mos qesh, kjo eshte nje gjuhe), ka kantonesisk, + gjuhe te minoriteteve te ndryshme qe banojne ne Kine.

Une vetëm po i bëj skeletin se të them të drejtën nuk kam shum njohuri në këtë fushë. Unë e mora këta prej kësaj listes këtu dhe vetëm po i mbushi me tabela. Nëse ta merr mendja ti sqarohe atë te artikulli. titulli mund të bese i tillë po mundesh me bë artikuj të tjerë me këto çka po ma shpjegon mua. tung --bet_0 2006 Maj 20 10:47 (UTC)

Redirect[Redakto nëpërmjet kodit]

Asesi spo mund te i bej ne menyr korrekte redirekt

Kete dhe Kete qe te dyja te drejtohen tek KJO

Shendet (Puntori 2006 Maj 21 21:51 (UTC))

une e bëna njëren, tejtrën ta lash ty. si duket gabimi është se ti e ke marr titullin prej te adresa e browser, merre titullin origjinal si është i shkruar në faqe pra atë me ë të shkruar e jo me %AB. ka edhe një gabim tjetër por atë do ta korigjoj unë vet më vonë. provo tash a funksionon kjo. tung --bet_0 2006 Maj 22 08:02 (UTC)

grisjet e fletave[Redakto nëpërmjet kodit]

Beti po mendojë se duhet lënë gjitha fletat të cilat shërbejnë për të komunikuar me hasirën e jashtëme të internetit. Ne duhet të i'u përshtatemi edhe kësaj hapsire. E kam fjalen për artikuj me Ç,Ë e të till, ne kemi nevojë që edhe përdoruesit që nuk e kanë të transformuar tastaturen të lidhen me projektin tonë. Ato ridrejtime neve asgjë nuk na pengojnë. Për këtë nuk ka arsyse që të grisen.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 22 05:37 (UTC)

U bo. Tash e tutje nuk i grisi mo. tung --bet_0 2006 Maj 22 08:05 (UTC)

Uf[Redakto nëpërmjet kodit]

Shume keq tash te portali seri dhe strip (jo negativ e menduar), sepse kam dasht me be sikur te portali film dhe muzikë, me nevojitet edhe dicka per keto portale, nuk po ka shume materiale shume per me i mbushur ato portale. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 22 21:46 (UTC)

ani kethj prap (a e ki vështir a?). Unë i pash bosh dhe i mbusha se kësthu si kam bo une mndova se është më lehtë për tu redaktuar nga secili. Une nuk idhnona, boni ti si mendon se jan më mirë. Si të duket portali shba (ngjyrat). Për të kemi ma shumë material. tung --bet_0 2006 Maj 22 21:54 (UTC)
Mir por problemi me i madhi eshte, qe eshte automatike, e ke pa te portali muzikë dhe filmi, për portalin ShBA nuk e ki keq, por sot nuk kam me shume kohe, ngjyrat super po doken. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 22 22:26 (UTC)

BetBot[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet, do ishte mirë të merrte privilegjin robot BetBoti. Vendose kandidaturën për të tek Wikipedia:Administrues dhe po s'pati kundërshtime do t'i jap privilegjin. Kështu s'do të duken redaktimet në Ndryshime së fundmi automatikisht. Dori | Diskuto 2006 Maj 28 13:26 (UTC)

në rregull. e vëndova emrin atje. tung --bet_0 2006 Maj 28 14:04 (UTC)
Tani është robot me patentë. Dori | Diskuto 7 Qershor 2006 13:04 (UTC)
Flm, --bet_0 13 Qershor 2006 10:36 (UTC)

Nga Përdoeusi Ai[Redakto nëpërmjet kodit]

Pse apo mos e kisha une problem me e heq plakun nga fusha e lojes apo si? Puna eshte qe ta vazhdojn te tjeret. Pa per me fik dijn te gjith o tyt.

nuk e di unë cfar problemi ke ti po ajo nuk kishte humb asgjë aty. ani shtine prap në loj plakun po deshe. Edhe një këshill mos krijo faqe redirect kur nuk ekzistojn artikujt ku ti e përcjell faqen. Nuk është praktike ashtu se kujtojnë të tjerët se ekzistojn ato artikuj. tung —bet_0 31 Maj 2006 12:21 (UTC)

FLMN[Redakto nëpërmjet kodit]

Mu deshtë me dië për hartën, vetëm ajo mu deshtë. Nuk e di në Commons a i kanë prezentuar nëse jo unë dashta me prezentu.--Hipi Zhdripi 31 Maj 2006 23:26 (UTC)

edhe unë kam kërkuar hatë, por nuk kam gjetur deri tash. Do të kërkoj te faqet zyrtare të shtetit dhe do ta prezantoj ti nëse e gjej. tung --bet_0 1 Qershor 2006 08:52 (UTC)
shiko këtë ke wiki i maqedonve. nuk ka datë dhe as të dhëna se si mund të përdoret. edhe këtë e gjeta te mk:wiki. përndryshe atje nuk ka kurgjë tjetër. pothuajse i kam kontrollu krejt fotot atje. tung --bet_0 1 Qershor 2006 11:06 (UTC)

tung[Redakto nëpërmjet kodit]

une isha duke shkruar te "Fjalori i termeve të përdorura në Informatikë dhe mendoj se disa shprehjeve nuk ka nevoj shpjegim me i gjer si psh rasti i fundit mailbomb ketu vetem pershkruajta se qe do me thene mailbomb dhe mendoj se me shume nuk ka shka i shtohet

Këto janë që më pengojn edhe mua. Artikujt duhet të jenë enciklopedik dhe të kenë pak material më tepër se përndryshe humb kuptimin i tërë projekti. Artikulli nuk mundet të ketë vetëm një rresht, une nuk e kritikoj punën tënde por artikulli nuk mund të ekzistoj vetëm me një rresht. Mundohu ti përmbledhish më një temë më shum sende nëse nuk ka material për një artikull. sa për fjalor ekziston edhe një projekt i ngjashëm në gjuhën shqipe. Shiko këtë. Suksese dhe punë të mbarë edhe më tutje. --bet_0 1 Qershor 2006 15:37 (UTC)

Duhet me ta lehtsu baren ty Bet 0[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej bet_0! Kur t'lodhesh tuj punu si admin na thuj se qe besa do ta lehtsojm baren. Po qe se tallet njeri me ty injoroje dhe boj sikur s'kupton, he si po thue? Ta qaj hallin qe t'ka zu po duro sa t'mujtsh. Se vetem ti dhe gomert durojn ksi ngarkesash mbi kuriz... upssss. --Sadriu 1 Qershor 2006 19:00 (UTC)

Çka të them paska ra niveli ketu deri ne fund te pusit. tung --bet_0 13 Qershor 2006 10:47 (UTC)

Portalet[Redakto nëpërmjet kodit]

Portal:Portal dhe propozimi konkret Portal diskutim:Maqedoni nëse je i pajtimit të bëhet ndryshimi në Portal:Portal/Skeleti

Gjatë punës me portale, disi po më mungon një seleksionim. E di që mundem me i ndryshu emrat e rubrikave por pata qefë që kjo të bëhet si të themë shprehi edhe për portalet tjera. Për seleksionimin që po mendojë unë është që në një farë mënyre të ndajmë rubrikat që kanë të bëjnë me pjesen si të themë "shërbim" (artikuj i javës, foto, etj) dhe "punësim" pjesa në të cilën nevojitet punë d.m.th përmisime krijime të artikujve të ri etj. Pasi që të dy këto pjesë e kanë një pesë të përbashkët "informimin me të dhëna" d.m.th lista, kategory etj. mendova të bëjmë një model përafrsisht të ngjajshem me Faqen Kryesore të Wikipedias. Në faktë është pak a shumë ashtu mirpo do të ishte mirë të bëhej sikur në faqen kryesore ndarja "Bashkësia" ("punësim") dhe "Enciklopedia" ("shërbim") dhe varrësisht nga dizajni pjesa e përbashkët "informim" të jetë në krye apo fund të këtyre pjesëve ose të jetë në krye të pjesës "punësim" pasi që pjesa tjeter mund të zgjatet me përmbajtje të artikujve sipas dëshirës. Të lutem më trego çka mendon për këtë. Nëse je i pajtimit apo ke ndonjë sugjerim atëher e bëjmë këtë tek fleta kopjuese për fletat e portalit. Shpresoj se nuk të bezdisa.--Hipi Zhdripi 2 Qershor 2006 22:00 (UTC)

skeleti nuk është edhe aq problem i madh. është e lehtë të lëvizen kutijat pa shumë probleme në dizajn. Edhe unë jam mendu për faqen kryesore që të bëj disa ndryshime dhe ti japim naj dizajm më të mirë pak. Por kohëve të fundit nuk kam pas kohë. Shohim dhe bëjm si të jetë më mirë. E restaurova Wikiportal se mbaron në faqe bosh. edhe për Wikiportal kam disa ide të tjera e me kohë do ti prezentoj edhe ato, për momentin është mirë kështu. tung —bet_0 13 Qershor 2006 10:55 (UTC)

flm[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit për përkrahjen tënde dhe votën për admin. Tung --Mig 15 Qershor 2006 14:42 (UTC)

Të dëshiroj sukses dhe shpresoj për mirkuptim më tujtje. tung --bet_0 15 Qershor 2006 15:21 (UTC)

Engjell Sedaj/Visoko[Redakto nëpërmjet kodit]

Engjell Sedaj duhet të zhvendoset tek Engjëll Sedaj (me ë tek emri). u përpoqa të marr vesh ditën e vdekjes, por ishte e pamundur. artikullit i duhen vënë edhe kategoritë!

U kry. tung --bet_0 23 Qershor 2006 16:11 (UTC)

Visoko ishte për tu përkthyer! ai që e dërgoi ishte një nga Bosnia. ka ndonjë mundësi për ta "ringjallur" artikullin?

U rikrijua Artikulli Visoko, ke kohë 48 orë ta përkthesh përndryshe e grisi prap. tung --bet_0 23 Qershor 2006 16:11 (UTC)

Redirect[Redakto nëpërmjet kodit]

A mund te shpjegosh pse e ben artikullin Lajpcigu #REDIRECT tek Leipzig, kurse Deutschland #REDIRECT tek Gjermania? Dhe na kujton regullat e wikipedias se gjoja duhen perdorur emrat origjinale? Uni Si duhet shkruar, origjinale ne shqip apo origjinale ne gjuhen e huaj. Jep pergjigje qe te dime si te veprojme. Uni

Te qytetet jemi marr vesh që të mbesin emrat origjinal përderisa qytetet nuk kan emra në shqip: si p.sh: Shkupi në vend të Skopje ose Vjena në vend të Wien, Londër në vend të London. Dhe jemi marr vesh që emrat të mos i shqiptarizojmë. Kjo është rregulla. Sa u përket shteteve ata do të kenë emrat shqip. Të fala Shqiptari/Uni. --bet_0 23 Qershor 2006 17:27 (UTC)
Ok! U kuptuam drejt. Të fala Maqedonasi/Bet 0. Uni 23 Qershor 2006 17:36 (UTC)

Category[Redakto nëpërmjet kodit]

kategoria Medicine mund te perkthehet me Mjekësia!

kategori medicinë nuk ka. ajo është Category:Mjekësi (sipas rregullës: trajta e pashquar shumës), ndoshta e ke fjalën për portal. tung --bet_0 24 Qershor 2006 11:08 (UTC)

kategoria Shenjtër biblikë mund të lihet e hapur: Shenjtorë. Keshtu mund te permblidhen bashke te gjithe ne nje faqe.

për këtë e bëjm pra kështu. tung --bet_0 24 Qershor 2006 11:08 (UTC)

Eshtë për të ardhur keq se si janë ngatërruar kategoritë. Nga vrojtimet e bëra rezulton se një numër i konsiderueshëm kategorish nuk janë konform normave të parashtruara ne kuvend. Do duhet shumë punë për ti sistemuar. Duhet të shqyrtojmë edhe njëherë bashkarisht për rregullat e kategorizimit dhe se si duhen kontrolluar apo ndryshuar emërtimet e gabuara të tyre. Duhet bërë dhe një sqarim i argumentuar shkurt mbi shkakun e ndryshimit dhe jo të veprohet sipas kokës. tung! Shqiptari 27 Qershor 2006 12:19 (UTC)

unë për momentin jam duke i korigjiuar në mënyrë sistematike gabimet drejtshkrimore në kategori pa ndyshuar hirarkinë. Sa i përket rregullës, është një: Trajta e pashquar shumës. Jam duke i sistemuar pakëz, por ka shumë punë. Duhet të bëjmë një projekt faqe që të mos përzihen shumë, se pastaj nuk kemi për të marr vesh se ku fillon dhe ku mbaron. tung --bet_0 27 Qershor 2006 13:14 (UTC)


???[Redakto nëpërmjet kodit]

Sa emra perdor ti puntori?

unë nuk jam Puntori. ti kush je?!
 • Ups une hyra te te shkruaj per dicka per Formula 1 si duket ketu ID ime qenka permendur. Une perdori nje emer Puntori :P dhe ndonjehere rrall ndodh qe ka patur dalje ID dhe kam punuar si IP por rrall (Puntori 3 Korrik 2006 08:26 (UTC))

Formula 1[Redakto nëpërmjet kodit]

Mir tash dihet se une perdori nje emer :D (shih me lart). Formula 1 tema tash ka nje tabel me te plot per vitin 2006 pra kompletimi i saj mund te shkoje si tek Kupa boterore.

Behet fjale per Rezultatet e F1 2006 pra nese i sheh edituesit te ken hapur pjese parciale per te postuar dicka i sugjero qe ti rradhisin tek Rezultatet e F1 2006 dhe jo pjese te pa organizuara sic po bejn akoma. Falmenderit per mirkuptim (Puntori 3 Korrik 2006 08:26 (UTC))

e pash. mirë duket. Sa i përket emrit tënd më sipër, ka këtu paranoida që mendojn se secili që nuk është me mendim si ta është personi i njëjtë. tung --bet_0 3 Korrik 2006 08:41 (UTC)

Hahahaha[Redakto nëpërmjet kodit]

 • 07:02 (Regjistri i grisjeve) (ndrysh; hist) . . Bet 0 (Diskutim | kontribute) (grisi "Afrim Muçiqi": përmbajtja përpara boshatisjes ishte: '== Titull shembull ==ma hagshi mu bothen ...
Per ket pun i du shqipet shum se kur nuk din se cka me bo e tjetri ka vullnet per dicka, shqipet din me prish. hahahhahhahah (Puntori 4 Korrik 2006 08:04 (UTC))
Me fjalët e Dan-it "Edhe kjo është Wikipedia". Çka të bëjmë, kështu janë shqiptarët. tung --bet_0 4 Korrik 2006 09:54 (UTC)

qysh me vjedh foto[Redakto nëpërmjet kodit]

ej a dini bre qysh me bjedh foto mi ja marr dikujna si dini tregomni pash zotin

??? --bet_0 4 Korrik 2006 18:05 (UTC)

ups - sa e ki me ironi te madhe? :D:D:D :P

Nese e ki seriozisht, cyhs po mendon? cfar foto? ahhahah(Puntori 4 Korrik 2006 18:41 (UTC))

Sqarohu më mirë dhe unë do të të ndihmoj nëse kam mundësi. edhe une pra:) tung --bet_0 4 Korrik 2006 18:50 (UTC)

Grise[Redakto nëpërmjet kodit]

Speciale:Newimages njeriu te njejten foto e ka vendosur 6 here. Kishte qen mir me i gris 5. Foto: I.rexhepi.JPG (Puntori 4 Korrik 2006 18:48 (UTC))

U bo tash shohi futboll. tung --bet_0 4 Korrik 2006 19:02 (UTC)

Iljaz Prokshi[Redakto nëpërmjet kodit]

Hidhi nje sy! une u mundova ta redaktoj por nuk e di sa ja arrita qellimit. ne qofte se deshiron mund ti shtosh perseri: Babai autodidakt dhe nena me origjine nga .... Por nuk tingellon "enciklopedike". behet si ato pershkrimet e para 1990. Lindi ne nje familje te varfer, .... te lidhur me Levizjen nacional clirimtare..... zona patriotike etj. kurse babai autodidakt perkthehet "nuk kishte asnje klase shkolle". ne qofte se duhet thene dicka, shto se u rrit me deshiren per te pervetesuar sa me shume njohuri e dije.

edhe paragrafi i dyte i krijimtarise letrare mund te permiresohet, por nuk e kuptoj se cfare do te thote autori i pare me te!129.240.157.90 5 Korrik 2006 16:22 (UTC)

Shumë mirë e ke bërë. Përveç asaj që nuk duhet të filloj artikulli me nëntitull, nuk kam kurgjë që mundem të të kritikoj. Punë të mbarë edhe më tutje. tung --bet_0 5 Korrik 2006 16:38 (UTC)

Let & Lit[Redakto nëpërmjet kodit]

Literatura perkthet Letersi, amo nuk eshte e njejte, jane dy pare patika, dhe pse i ke be te gjithe kategorite plural/shumes? --Ko.S. diskuto°) 11 Korrik 2006 16:07 (UTC)

sepse nuk ka kuptim të ket dy kategori me emer të njëjtë, për këtë e kam bë një. nëse mendon ti se duhen të dyja ktheje, veç nuk e di se për çka përdoret njëra e për çka tjetra. kështu si ishin e kishin kuptimin e njëjtë. Sa për shumës, kam vepru sipas rregullës për kategorizimin e artikujve "trajta e pashquar shumës". Ashtu si ishin, ca shumës ca njëjës dukeshte shumë keq. tung --bet_0 11 Korrik 2006 16:21 (UTC)
Letersia mirret me gjuhesine, kurse literatura miret me shkrimin, eshte pak shtire me shpjegua perfekt, pse keto jane dy sende, tung. --Ko.S. diskuto°) 11 Korrik 2006 16:39 (UTC)
Gjuhësia merret me gjuhësinë dhe është kategorija Gjuhësi për të, kurse për kët tjetrën është kategorija letërsi. nëse e shtojm edhe kategorinë literatur atëher bëhen tre kategori me funksion të ngjashëm. Mua kështu si është më duket në rregull. tung —bet_0 11 Korrik 2006 16:45 (UTC)


Kerkoj qe Puntori te bllokohet[Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ti je administrues, kerkoj qe perosruesi Puntori te bllokohet per afat te caktuar per arsye: Shih historikun
nuk shoh asnjë arsye për blokimin e tij. Linku që ke dhën nuk dëshmon kurgjë. Radhën tjetër nëshkruhe diskutimin që të dihet se nga kush vjen kërkesa. tung --bet_0 25 Gusht 2006 10:14 (UTC)
  • Kjo puna e bllokimit ka qen kerkes e imja te bllokohet KarL (Shqiptari) dmth i njejti perdorues Referimi eshte ketu.

P.S. Flm per korigjimin drejtshkrimore ( Sis.. diellor). (Puntori 25 Gusht 2006 10:49 (UTC))

tash ma perzive krejt. referenca prap nuk tregon gjë, nejse. Ska lidhje, kjo pun me duket mua e mbarume. meremi vesh tash e tutje më mirë. tung --bet_0 25 Gusht 2006 11:00 (UTC)

Flm[Redakto nëpërmjet kodit]

Flm per te faqja e identit se e kam vnedu edhe nuk e kam verejt. (Puntori 25 Gusht 2006 12:52 (UTC))

ska për se. tung --bet_0 25 Gusht 2006 13:57 (UTC)

Reklam Negative[Redakto nëpërmjet kodit]

User Puntori is more correctly Albanian no from Albania, bat from Makedonia. He speaks completely badly Albanian, exactly the same as also the two current other administrators Ko.S.ystem.OV@ and ‎Bet 0 from Albanian Wikipedia.

Burimi i ketij teksti: WIKIMEDIA (Puntori 20 Korrik 2006 08:10 (UTC))

Kjo tregon se dikush mërzitet për ne dhe për Wikipedian, kjo është shenjë shumë e mirë. Flm për lajmërimin. tung --bet_0 25 Gusht 2006 10:17 (UTC)
Une mundem me thene ketu vec: Er soll mal selbstkritik üben. Albinfo eshte nje perdorues i WP SQ, me emer tjeter. --Ko.S. diskuto°) 26 Gusht 2006 21:51 (UTC)
Perdoruesi eshte KarL sepse kete kritik e ka bere ne kohen kur ka par mosmarrveshje me mua. (Puntori 27 Gusht 2006 12:20 (UTC))
Ky puntori asht bo si ato grat e kqija qe meren me thashetheme. Po don me i ngatru njerzit mes tyne. Ai as nuk ka fakte per ato qe prallis neper diskutime. Duhet qe me pas kujdes edhe nje here po e paralajmeroj qe mos ta kruj shum me shqiptaret. Shqiptari

Njësitë administrative - Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos je tu punu per momentin tek: Njësitë administrative - Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë ?

nese po mos te punojm te dy te njejten pune (Puntori 28 Gusht 2006 09:05 (UTC))

momentalisht jam duke pushu. tung --bet_0 28 Gusht 2006 09:25 (UTC)

Ringjallje e gjendjes se me parshme[Redakto nëpërmjet kodit]

PS: Shpifjet e ktij Puntorit duhen shujt gjithmon! Une nuk jam administrues por administruesit duhet qe te ken nje diskutim me ty dhe pastaj nese vazhdon me manipulime te te pasoj bllokimi TY ose Mua.

Mua aspak sme pengon bllokimi nese kan arsye lirshem mund te e bejne.

Disi po cuditem pse une po jam i grua e keqe si thua ti me ty dhe me asnje tjeter ne kete komunitet? E perse ti po ke problem me tegjith?

Mos provoko sepse provokimet i urrej.

(Puntori 28 Gusht 2006 10:12 (UTC))

E vertetove prap se je si grat e kqia hahahaha. Jo jo e thash gabim. Ti qenke me keq se ato. Kujt po i behet vone se cil urren ti more sahanlepires. Shqiptari


No comnent. --bet_0 28 Gusht 2006 13:27 (UTC)


Shenimi im ishte ky:

 1. Une kam te drejt te komentimit por jo edhe te sharjes.
 2. Ti perdorues Shqiptari edhe heren e fundit ehde tash fillove me sharje
 3. Shiko kete ketu] qe e ke fshir ate qe kam shkruar une.
 4. Ti nuk ke te drejt te i fshish komentet e mia dhe te i pershtatish per vete.
 5. Ti je perdoruesi KarL
 6. Ti ke derguar komentet me sharje me nje breshke duke qire.

Une nuk jam administrues por administruesit duhet qe te ken nje diskutim me ty dhe pastaj nese vazhdon me manipulime te te pasoj bllokimi TY ose Mua.

Mua aspak sme pengon bllokimi nese kan arsye lirshem mund te e bejne.

Disi po cuditem pse une po jam i grua e keqe si thua ti me ty dhe me asnje tjeter ne kete komunitet? E perse ti po ke problem me tegjith?

Mos provoko sepse provokimet i urrej.

P.S. Bet_0 perdoruesi Shqiptari ka nderruar permbajtjen e shenimit tim shih historin e diskutimeve tua.

(Puntori 28 Gusht 2006 10:12 (UTC))


Shqiptari e nderroi si me siper.


Si mundesht ti si administrues te thuash vetem : No comment?

Tere diten qe ka hyr mund te e shohesh cka ka ber ne wikipedia, vetem mua me ka provokuar.

Une spo du te filloj sikur ai te sillem. Por ti nese heshte dmth e perkrah. Ncnncncnc. (Puntori 28 Gusht 2006 17:25 (UTC))

Vendbanimet e Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Si thu per kete: Vendbanimet e Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë ? Shihe brenda (nen redaktim) jan edhe tjerat stampa. Kur te rregullohen te lirohen ne publik. (Puntori 30 Gusht 2006 10:45 (UTC))

Skam kurgjë kundra, mirë duket. unë personalisht desha që së pari të përfshihet maqedonia perëndimore, por nuk kam kurgjë kundra nëse bëhet e krejt maqedonia. tung --bet_0 30 Gusht 2006 12:11 (UTC)
  • Sidoqoft stampat jan gati brenda ne kod mund te ndahet tema pa problem se edhe ashtu dot jet faqja e madhe kur te aktivizohen tegjitha komunat.(Puntori 30 Gusht 2006 12:28 (UTC))

Korrigjim[Redakto nëpërmjet kodit]

Emrin Maqedoni ne fundt tek kategoria e ke shkruar gabim: Maqeodni ose dicka e ngjashme.129.240.157.87 31 Gusht 2006 17:42 (UTC)

Nuk e gjej dot se ku e kam shkruar gabim. Sqaroma te cili artikull. tung --bet_0 1 Shtator 2006 07:41 (UTC)

Administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem shikoni Wikipedia:Udhëzime për administruesit. Deri tani kam vënë dy gjëra vetëm por janë të rëndësishme për tërë administruesit për të ndihmuar përdoruesit. Mund të diskutojmë shtesa tek Wikipedia diskutim:Udhëzime për administruesit. Faleminderit Dori | Diskuto 5 Shtator 2006 00:39 (UTC)

Përvojat dhe sugjerimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Shkruj dishka qitu Wikipedia:Për Anëtarë. Normal qe ki qefë, osht mirë për të tjerët qe bea edhe për ne se qashtu e dimë shka po ju bjenë njerzve në sy ma tepër.--Hipi Zhdripi 5 Shtator 2006 03:04 (UTC)

Fshatrat ne Maqedoni[Redakto nëpërmjet kodit]

O Bet 0 (o) ndoshta e din mir por vetem thash te te kujtoj, ne rast se fshati eshte ne maqedonisht i meruar ne fund me ovci, ovce atehere ne shqip V nuk perdoret. Si dhe L si e kan ne maqedonisht shpesh perdoret me shum me Ll ne shqip.

Shembull:Tabanovce - Tabanoci, Mirkovce - Mirkoci

Shembull:Lojane (mkd)- Llojani (vendlinja ime). Lopate - Llopati (Puntori 8 Shtator 2006 09:41 (UTC))

u bo. tash e tutje do ta kem paraasysh. tung --bet_0 8 Shtator 2006 09:44 (UTC)

Rikthimet e redaktimeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Si ka mundesi qe ti rikthen redaktimet e mia? Kush ta jep ty ate te drejte? Apo je ne nje fis me puntorin. Uni 8 Shtator 2006 14:07 (UTC)

do ti largoj jo vetëm redaktimet e tua, por të secilit që atakon përdoruesit tjerë personalisht pa marrë parasysh se kush i shkruan. —bet_0 8 Shtator 2006 14:12 (UTC)

Dhe kush eshte ai sipas mendimit apo vezhgimeve te tua? Ska nevoje te pergjigjesh se merret vesh pergjigja. Uni 8 Shtator 2006 14:16 (UTC)

bla bla bla. --bet_0 8 Shtator 2006 14:17 (UTC)

Ankese ndaj Puntorit[Redakto nëpërmjet kodit]

* Nderhyrje ne punen e tjetrit me qellim grisjen e faqes se redaktimit? 
* Dikush tjeter po punonte nderkohe me ate artikull. 
* Bllokoi adresen IP te administratorit pa shkak. (Dhe kjo menjehere pasi ju dha titulli.)
* U mundua te vandalizoje faqen personale te diskutimeve? Pasoi nje bllokim i perkohshem nga une
* Personi ne fjale duhet te mesoje rregullat e Wikipedias. 

Te fala nga Uni 8 Shtator 2006 13:47 (UTC)

 • Konflikti nisi ketu] Uni 8 Shtator 2006 13:58 (UTC)e lexova. a nuk ka ardh koha që të qesohesh njëher ti? --bet_0 8 Shtator 2006 14:33 (UTC)

Mire qe e lexove po lidhjet i ndoqe? Hiqni dore nga provokimet se me shqiptaret si une nuk ju ecen. Uni 8 Shtator 2006 14:37 (UTC)

vetëm ti je shqiptar këtu dhe askush tjetër. më vjen me të vëtet të qeshi. të kishe qenë ti shqiptar ishe sillur si ka hije një shqiptari, dhe nuk i kishe ofendu shqiptarët jasht kufirit të shtetit të gjymtuar shqiptar. leji më se me të vërtett nuk të ka hije. merru me një punë më të mençme dhe mos i ofendo të tjerërt. --bet_0 8 Shtator 2006 14:43 (UTC)

Joooo me je ti dhe pumntori --(përdoruesi Uni)

Adresë emaili[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet 0, të lutem vendos një adresë emaili, dhe pastaj vërtetoje dhe lejo email nga përdorues tek parapëlqimet. Administruesit është mirë që të vënë dhe këtë mënyrë komunikimi në disponim. Faleminderit, Dori | Diskuto 10 Shtator 2006 06:23 (UTC)

unë e kisha vendu eMail me kohë, por si duket e kam harruar ta bëj që të tjerët të më dërgojn eMail. E bëra tash. tung --bet_0 10 Shtator 2006 08:53 (UTC)

Maqedonia (foto album)[Redakto nëpërmjet kodit]

Kete far foto albumi e kam lidh edhe tek Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë tek : Shih edhe me titull : Përmbledhje fotosh që janë në Wikipedia shqip.

Me kete që janë dua te nenkuptoj : qe më nuk duhet ngarkuar. (Puntori 12 Shtator 2006 08:48 (UTC))

Nuk di a ka kuptim një artikull i tillë, të kisha propozuar ta shtrosh si temë në kuvend, më mirë le të vendosin krejt përdoruesit për këtë. Nëse vendoset mendoj që titulli duhet të jet pa "( )" kllapa, me një vizë "-" ose pa kurgjë. tung --bet_0 12 Shtator 2006 12:11 (UTC)

Falmenderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Hahaha. provova njehere te e gris por thash mos tua humbi punen ne artikull duke menduar se grisen tedyja. Flm per infon. (Puntori 12 Shtator 2006 12:26 (UTC))

BetBot @ tr.wiki[Redakto nëpërmjet kodit]

Please, could you apply for a bot flag on tr:vikipedi:botlar ? --katputuka @ tr: 12 Shtator 2006 18:58 (UTC)

I'm still testing the robot. I will apply later. thank you --bet_0 12 Shtator 2006 19:06 (UTC)

Cblloko konton[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet te cbllokosh konton e bllokuar pa te drejte. Uni

drejtohu atij që të ka bllokuar. --bet_0 13 Shtator 2006 08:03 (UTC)

Pse fshin shuarjen e shpifjeve?

kush je ti që i ndryshon tekstet e diskutimeve të përdoruesve tjerë. Kjo nuk është e lejuar në Wikipedia. —bet_0 13 Shtator 2006 08:17 (UTC)

Une jam nje SHQIPTAR NGA SHQIPERIA qe mbron faqet nga shenimet e pa bazuara. Pavaresisht se nuk jam admin.

ti shqiptar nga do që paraqitesh (Gjermania), kjo është Wikipedia dhe ka rregulla të cilat vlejn për të gjithë, edhe për shqiptarët nga Shqipëria. --bet_0 13 Shtator 2006 08:31 (UTC)

Redaktimet e mia s'mi ndalon dot ti per ti shkruar si dua

redaktimet e tua nuk i ka ndaluar kush, ti nuk guxon ti ndryshosh diskutimet e të tjerëve. --bet_0 13 Shtator 2006 08:31 (UTC)

Per te miren e perbashket e kam, se nuk dua te vazhdoje sherri dhe shamata. Por nese mendon ndryshe provon ate qe une e kam sugjeruar me para. Mos u mburrni se nuk fitoni gje po humbisni.

mvaret krejt prej teje. leji vandalizmat dhe fiton wikipedia shqip. --bet_0 13 Shtator 2006 08:38 (UTC)

Puna eshte se kush i fillon i pari vandalizmat. Ai qe kerkon te mbrohet nga sulmet e vandaleve eshte i pafajshem.

puna është kush kryn grindjen i pari, e jo kush nis i pari. —bet_0 13 Shtator 2006 08:47 (UTC)

Çbllokimi[Redakto nëpërmjet kodit]

 • Une do ta çbllokoj konton, por nje hap i marr ne drejtim te grindjes dhe manipulimit. Ta jap besen se te bllokoj edhe kete IP. Shendet

P.S. Sa i përket ankesës sate të kam dhën përgjigje tek Wikipedia:Administruesit (këlyshat siç thua ti) (Puntori 13 Shtator 2006 08:53 (UTC))

A e di se cfare eshte kelyshi? Nje beb i vogel pra mos u merzit por liro konton dhe fshi gjith ato budalliqe se nuk na nderojne aspak as ty, as Dan as Bet_0 dhe as Uni. Dhe kjo te jete grindja e fundit dhe vellazerim dhe paqe. Sherrin ja leme hasmit.

 • shih mos mu bej i mencur, une po te bej nder dhe rri i till ti te mos ishe uni nuk do te flisje ketu por je ai dhe pranoje dhe hesht.
Sa i perket kelyshit po permbahem e spo filloj fyerjet, mbaje per vete kelyshin dhe hesht tani mos bej zenk ne menyr pasive. (Puntori 13 Shtator 2006 09:22 (UTC))

Liro pak faqen time te perdoruesit se e kisha bllokuar vete. Do bej redaktimin e fundit dhe do ju le te beni qef ke wikipedia juaj. Une s'dua me tja di per kete pune se e shof qe eshte e kote te merresh me njerez qe nuk dine te dallojne te miren nga e keqja. Uni 13 Shtator 2006 16:10 (UTC)

U bë. --bet_0 13 Shtator 2006 16:16 (UTC)

Pse i kthen redktimet e mia te fundit? Apo kerkon qe te vazhdojne grindjet. Une do ta kthej ashtu sic duhet dhe jo ashtu si do ti e kupton apo jo qe redaktimet e mia mund ti kthjej. Mos u be shkak per grindje te shpeshta se pastaj nuk largohem. Une dua qe te punoni te qete dhe jo te keni probleme me vandalizma

unë edhe më herët sot të paralajmërove, ti nuk guxon ti ndryshosh diskutimet e të tjerëve - kjo është vandalizëm. Shkruaj çka ke ti për të shkruar/thënë dhe mos i ndrysho diskutimet e të tjerëve. Sa u përket paralajmërive të tuaja as nuk më interesojnë fare —bet_0 13 Shtator 2006 16:43 (UTC)

Nuk ndryshohen redaktimet e te tjerve. Mirepa une Dorit do ja them kete dhe nuk do kete ndonje kundershtim sepse grindja per mua quhet e mbaruar. Fakt eshte se une nuk jam me administrator dhe duhet te heq ca gjera qe jane te pa qena. Une te thash qe do largohem perfundimisht por kusht themelor eshte te harroni unin dhe mos te zhgaravitet me kontoja e tij. Mund dhe ta grisesh unin pa problem lejen e ke qe tani. Vetem si te thashe qe te marri fund gjithshka duhet lene kjo faqe keshtu. Ti ben si te duash po une do insistoj per kete.

Uni nuk ben vandalizma as ka per te bere ndonjehere ndonese ka shume mundesi mos harro se ka shume projekte te tjera. Kerkoj paqe dhe te harrohet gjithshka per te miren e projektit. Sdi si ta shpjegoj une jam dhe pak kokfort.

Rreth kategorive[Redakto nëpërmjet kodit]

 • Per ate te shumesit te pa shquar e dija por ja qe e kam bere gabim. Sa i perket korigjimeve rrall here qe e percjell cfar ke bere ti apo ndonje administrator tjeter apo edhe ndonje editues i rregullt si Leke Mjeku appo Zeke keshtu qe ska nevoj per sqarim se perse ke korigjuar dicka, kuptohet se gabimi korigjohet.

Sa i perket numrave kategori une kam menduar se si kategori e till mund te mblidhen por mund edhe te 2 kategorizohen pra s'besoj se ka qene dhe pune e kote 100% nese ka qene atehere shendosh :D beje si eshte kategoria, por me ka ren ne sy me te kuqe dhe i kam mbushur disa. Shendet. (Puntori 13 Shtator 2006 17:27 (UTC))

BetBot[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, your BetBot has now botstatus at german wikipedia. -- sk

Danke. --bet_0 26 Shtator 2006 07:23 (UTC)

Përcjellja[Redakto nëpërmjet kodit]

A po më përcjell shka jom ka bojë une a? hahahah. Une jam tu e lexu fjalorin--Hipi Zhdripi 26 Shtator 2006 14:50 (UTC)

a e do temin. e kam të 2002. tung --bet_0 26 Shtator 2006 14:52 (UTC)

Пишу па-албански![Redakto nëpërmjet kodit]

Превед, кросавчег! Пишу па-албански, как и просил! Hello! Thanks for your work! :) 212.120.181.7 26 Shtator 2006 16:56 (UTC)

What!? Anyway you are welcome!--bet_0 26 Shtator 2006 17:03 (UTC)

Errors of BetBot[Redakto nëpërmjet kodit]

BetBot removed from Serbian Wikipedia interwiki link to ba:Ислам, which is correct page about Islam. Also, I didn't check if the removal of ba:Мухамед is also an error. Please, fix it. --millosh (diskutim (sr:)) 28 Shtator 2006 09:52 (UTC)

About the page about Muhamed: ba:Мөхәммәт is correct link (I made a mistake above) and your bot removed it, too. --millosh (diskutim (sr:)) 28 Shtator 2006 09:55 (UTC)
It doesn’t works with ba:wiki seems to be a problem for developer of pywikipedia. --bet_0 28 Shtator 2006 10:35 (UTC)
Can you please ask for the bot flag in the appropriate place? --Dungodung 28 Shtator 2006 12:16 (UTC)

There was a problem with interwiki links on the page fr:Salat (islam) and the Bot falsely removed the link to the arabic page ar:صلاة. I don't know why 83.206.205.241 2 Tetor 2006 13:08 (UTC)

Isuf Gjata[Redakto nëpërmjet kodit]

Shihe se paskemi punu tedy pernjehere, cka do me permirsu permirso se u perzi pak. (Puntori 29 Shtator 2006 14:51 (UTC))

a ta përziva redaktimin a? une normal pres pak para se të redaktoj te artikujt e rij, kësaj here e pata si duket rendin unë. tung --bet_0 29 Shtator 2006 14:54 (UTC)

pl-wiki[Redakto nëpërmjet kodit]

Could you request for botflag on pl-wiki? You can do it on discussion page any bureaucrat, f.e. Gdarin. Thanks, pl-admin.


Bot request on Polish wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

I put it on one of our beaurocrats pl:Wikipedysta:TOR talk page: he should know how to handle that. A.J. 30 Shtator 2006 12:01 (UTC)

Thanks --bet_0 30 Shtator 2006 12:04 (UTC)

Roboti jot[Redakto nëpërmjet kodit]

O Bet 0, a zevendeson roboti jot nyje (links) brenda artikujve te ndryshem? Dua te them nje nyjezim i gabuar eshte ne shum artikuj a mundet roboti jot te e ndrroj ne tegjith artikujt? (Puntori 2 Tetor 2006 10:34 (UTC))

trego se për çfarë e ke fjalën konkret të tregoj se a mundem ta realizoj. Në princip mundem të zëvendësoj tekste mbrenda artikujve, por kjo pagohet vetëm nëse ka më shumë se 3 artikuj. tung --bet_0 2 Tetor 2006 10:50 (UTC)
 • Konkretisht eshte fjala per Formula 1 artikujt te cilet jan ne anglisht dhe duhet bere ne shqip. Kemi 2006 Canadian Grand Prix dhe te zevendesohet me F1 Kanada - 2006 (ne kete stil tegjitha cmimet sepse eshte filluar me disa artikuj jan te mbushur me materiale).
Ndodh qe duhet te behet me shum se nje ndryshim brenda nje artikulli ose nga nje ndryshim ne disa artikuj. (Puntori 2 Tetor 2006 11:20 (UTC))
  • Boti funksionon shkelqyeshem. Si dot mundej qe tegjitha zevendesimet te behen? A do te ishte e mundur qe te bejhej nje dot per administruesit ne wikipedia shqip? Per kete te formula 1 do te duhej nje bot sepse ka shume per tu zevendesuar. (Puntori 2 Tetor 2006 13:49 (UTC))
 • O Bet 0 ej kshir be mujsh me bo dicka me at botin tond me i ndryshu cato ne F1 se i la ti vetem 1 e kishe ndrru. apo ndoshta po e do listen e plot te ndryshimeve? Ka shum ndryshime nuk e di cfar mundesi ka roboti jot por nese mundet ruaj keto se ndoshta te njejtat ndryshime prap duhet te i kontrollosh pas nje kohe. (Puntori 10 Tetor 2006 11:31 (UTC))

eo:BetBot[Redakto nëpërmjet kodit]

Bonvolu rigardi eo:Vikipediista diskuto:BetBot

Bonvolu peti permeson por funkciigi roboton en la esperanta Vikipedio. Se okazas konsento via roboto ricevos robotan statuson tie.
Please ask for bot tag before of running your bot. If we agree your bot will get bot tag there.

ArnoLagrange 5 Tetor 2006 07:07 (UTC)

Mamamia[Redakto nëpërmjet kodit]

Shume shpejt keve te artikulli radiojuniku, tu e gris keva tani um dul gabim, une kisha thone me blloku. --Ko.S. diskuto°) 6 Tetor 2006 11:45 (UTC)

robot krejt jam bo kohën e fundit :) . mirë që jemi të një mendimi. tung --bet_0 6 Tetor 2006 11:51 (UTC)
Kësaj radhe po ta lë rendin ty. tung --bet_0 6 Tetor 2006 11:52 (UTC)

Bot status[Redakto nëpërmjet kodit]

Ok for bot status on it:wiki :-) Good work! Gac

thanks. --bet_0 7 Tetor 2006 12:30 (UTC)

Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Une nuk po e di sa janë mundësit me kta bot-a përqata bon vaki edhe pytja ësht palidhje. A munesh te artikujt e kategoris Category:Bimë që kanë galeritë me katë foto horizontalisht me i ndryshu në tri foto horizontalish. Në Firefox po përzihen me tabela.--Hipi Zhdripi 7 Tetor 2006 03:20 (UTC)

e kam pa edhe une por me robot nuk bëjm gjë. Sheh nëse mundesh diçka ke tabela të ndryshosh, si te artikulli Shën Agostini, atje ndryshove ti dicka e pastaj nuk u përzi teksti me tablën. me siguri gjen diçka që nuk e përzin tabelën me galerinë. zgjedhje tjetër është edhe para galerisë të vëndohet një <br clear="all" />, por nuk është shumë elegante. tung --bet_0 7 Tetor 2006 12:29 (UTC)