Jump to content

Përsëri pranverë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Përsëri pranverë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Përsëri pranverë
Origjinali Përsëri pranverë
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 47:40
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Petrit Llanaj
Skenari Thani Naqo
Muzika e filmit Skender Nuzi
Kameramani Spartak Papadhimitriu
Drejtori artistik Nuri Metani
Prodhuesi i filmit: Shqiperia e Re
Aktorë kryesorë
Dhimiter Orgocka
Ilir Hunçi
Dhurata Kasmi
Pandi Raidhi
Aktorët tjerë
Zhani Ziçishti
Merita Çoçoli
Stavri Shkurti

Filmi "Përsëri pranverë" prodhim i vitit 1987. Regjia: Petrit Llanaj, Skenari: Thani Naqo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Josif Minga

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dino Bregu njëherë kryetar i një ferme shtetërore mëson se Iliri zëvendësuesi i tij ka marrëdhënie me vajzën e tij të vetme. Atij i duhet të bjerë dakort me këtë situatë dhe me qëndrimin e njerëzve kundrejt tij.

Aktorët në role[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]