Plaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një plakë 86 vjeçare

Plaka është një femër e moshës së shtyer, në të kundërt nga plaku që paraqet një mashkull të moshës së shtyer. Zakonisht me emrin plaka përfshihen femra nga mosha 60 (gjashtëdhjet) vjeçare e gjer në fund të jetës. Termi plak zakonisht përdoret për të dalluar një njeri në mosh të shtyer nga një njeri në moshë më të re.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anatomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]