Vajza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Një grup vajzash Tamile

Vajza është krijese femërore njerëzore e moshës së re, e kundërta e djalit që është krijesë mashkullore njerëzore e moshës së re. Vitet në të cilat vajza kalon në grua dallon varësisht nga shoqëria. Afërsisht kalimi i vajzës në grua ndodh rreth viteve të tetëmbëdhjeta të jetës, në kohën e adoleshencës.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]