Podvinje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podvinje
—  Qytet  —
Podvinje is located in Kroacia
Podvinje
Podvinje
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Slavonski Brod-Posavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.19°0′0″V 18.03°0′0″L / 45.19000°V 18.03000°L / 45.19000; 18.03000 (Podvinje)Koordinatat: 45.19°0′0″V 18.03°0′0″L / 45.19000°V 18.03000°L / 45.19000; 18.03000 (Podvinje)
Popullsia 3.513 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Podvinje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Slavonski Brod-PosavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3513 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3536 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3749 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.65%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)