Prime Cuts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prime Cuts
Prime Cuts kopertina
Kompilim nga Jordan Rudess
Lëshuar më 2006
Zhanri Progressive rock
Instrumental rock
Jazz fusion
Zgjatja 54:07
Label Magna Carta
Producent(e) Jordan Rudess
Kronologjia e Jordan Rudess
Rhythm of Time
(2004)
Prime Cuts
(2006)
The Road Home
(2007)

Prime Cuts është një kompilim nga Jordan Rudess i lëshuar në vitin 2006.

Përmban performanca nga Robert Berry, Marc Bonilla, Terry Bozzio, Jerry Goodman, Tony Levin, Rod Morgenstein, John Petrucci, Simon Phillips, Mike Portnoy, Kip Winger, dhe Mark Wood. Gjithashtu përmban edhe dy duete me Jordan Rudess dhe Kip Winger të palëshuara më parë.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Universal Mind" - 7:50 (Liquid Tension Experiment)
  2. "Tear Before The Rain" - 6:33 (Jordan Rudess (mix i palëshuar mëparë))
  3. "Revolutionary Etude" - 2:37 (Jordan Rudess)
  4. "Osmosis" - 4:21 (remix i Liquid Tension Experiment)
  5. "Faceless Pastiche" - 4:27 (Rod Morgenstein dhe Jordan Rudess)
  6. "Outcast" - 4:22 (Jordan Rudess)
  7. "Liquid Dreams" - 10:48 (Liquid Tension Experiment)
  8. "Hoedown" - 3:46 (Artistë të ndryshëm "Haraçi për Emerson Lake and Palmer")
  9. "Beyond Tomorrow" - 9:54 (Jordan Rudess (mix i palëshuar mëparë))
  10. "Feed The Wheel" - 7:14 (Jordan Rudess)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]