Jump to content

Sidney Govou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sidney Govou

Govou në 2018
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSidney Rodrigue Noukpo Govou[1]
Datëlindja (1979-07-27) 27 korrik 1979 (44 vjeç)
VendlindjaLe Puy-en-Velay, Francë
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniAnësor
Karriera me të rinjtë
1996–2000Lyon
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2000–2010Lyon292(49)
2010–2011Panathinaikos20(1)
2011–2013Evian36(1)
2013–2014Lyon Rezervat2(0)
2014–2015Monts d'Or Azergues28(0)
2015FC Miami City11(3)
2015–2017FC Limonest
Karriera ndërkombëtare
2002–2010Franca49(10)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 16 mars 2014

Sidney Rodrigue Noukpo Govou (lindur më 27 korrik 1979) është një ish futbollist profesionist francez i cili për herë të fundit luajti për FC Limonest në Championnat de France Amateur 2. Pozicioni i tij natyral ishte anësor por ai ka luajtur edhe si sulmues.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lyon

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Francë

Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "FIFA World Cup South Africa 2010 – List of Players" [FIFA Kupa e Botës Afrika e Jugut 2010 – Lista e lojtarëve] (PDF). Fédération Internationale de Football Association (FIFA). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 17 maj 2020. Marrë më 5 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "UEFA Champions League 2004/05 - History - Statistics – UEFA.com". UEFA.com. Marrë më 25 tetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)