Dallime mes rishikimeve të "Rezistenca italiane"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Rezistenca italian , i quajtur zakonishtRezistencës , e njohur edhe si "rezistencës partizane " ose " Rilindjes dytë" [ 1 ] ishte i vendosur të lëvizjeve politike dhe ushtarake n...)
 
 
 
=== AssociazioniShoqata ===
* [http://www.anpi.it/ ANPI - Associazione Nazionale Partigiani d'Italia]
* [http://nuke.combattentiliberazione.it/ ANCFARGL - Associazione Nazionale Combattenti Forze Armate Regolari Guerra di Liberazione]. Sezione di Roma "Salvo D'Acquisto"
{{portale|guerra|seconda guerra mondiale|storia|storia d'Italia}}
 
[[CategoriaKategoria:Resistenza italiana| ]]
[[CategoriaKategoria:Movimenti di liberazione nazionale]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve