Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Lazër Mjeda"

24 bytes added ,  3 vjet më parë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(++)
Arqipeshvkia është titull më i lartë kishtar se ipeshkvia. Pas Mjedës, që kishte reziduar në Prizren, ipeshkvi ardhshëm imzot Ivan Gnjidovec, slloven, do të rezidojë në Shkup.<ref>http://www.albanien.ch/forum/phpbb/viewtopic.php?p=61161&sid=187344eb2152e0902a5efc12d7456ddb</ref>
 
== BurimeReferencat ==
{{refreflist|2}}
* [[Albert Ramaj]]: ''LAZËR MJEDA NË ARGJIPESHKVINË SHKUP-PRIZREN MES 1909-1921 (Sipas arkivit Austriak, emërimi tij, laramanizmi, largimi nga Prizreni)'' (S. 47-172) in: IMZOT LAZËR MJEDA- Mbrojtës dhe lëvrues i identitetit shqiptar, St. Gallen 2011 (ISBN 978-3-9523077-7-9)
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1869]]
[[Kategoria:Vdekje 1935]]
[[Kategoria:KlerikëPriftërij katolikë shqiptarë‎ shqiptarë]]
[[Kategoria:BiografiNjerëz shqiptarëshnga Shkodra]]
3.800

edits