Dallime mes rishikimeve të "Ramadan Musliu"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Ramadan Musliu''' ështëishte poet, gazetar dhe studjues i lindur në [[Begunca]] të komunës [[Vitia]] si parashtrat kulturor më [[31 maj]] [[1954]] dhe jeton në [[Prishtinë]] [[Kosovë]]. Studioi Letërsi dhe gjuhën shqipe në Fakultetin Filologjik të [[Universiteti i Prishtinës]] ku mbaroi edhe studimet pasuniveristare. Krijimtarinë letrare dhe publicitike (gazetareske) e filloi herët.
 
== Jeta profesionale ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve