Dallime mes rishikimeve të "Biomasa"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  10 muaj më parë
v
Rregullova gabimet drejtshkrimore
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.1)
v (Rregullova gabimet drejtshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
 
Ka tre burime të biomasës në kuadër të produktit të energjisë:
#Biomasa e burimeve drunore ''(Lignocelluloses)'' të tilla si : Mbetjet nga pyjet, Plantacione të drurëve për energji, Mbetjet nga ushqimet, Mbetjet nga drurët industrial, mbetjet të mbeturinave të drurëve.''
#Biomasa jo-drunore (vaj, sheqer, niseshte) të tilla si: Bimë për energji nga bujqësia, Kashtë dhe mbetje të tjera të korrura nga bujqësia, Mbetje nga industria ushimoreushqimore, etj.''
#Kafshët/Njerëzit(Yndyra/Proteiat) ''Plehu i farmave/jashqitjet, Mbeturiat e therjeve, Mbetjet organike nga amvisëria dhe industria.''
 

Menyja e lëvizjeve