USB flash drive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Një USB 2.0.

USB flash drive përbëhet nga kujtesa flash pajisje e ruajtjes të të dhënave e integruar me një USB (Universal Serial Bus) 1.1 ose 2.0.USB flash drives janë zakonisht të lëvizshëm dhe rishkruajtshme, shumë më e vogël se një floppy disk, dhe peshojnë më pak se 30 g (1 oz)[1].


Burimi[redakto | redakto tekstin burimor]

usb jan nga presheva te cilet kan luftu ne luften e 2 botrore

  1. ^ [http://peripherals.about.com/od/removablestorage/f/USBFAQ.htm Frequently Asked Questions About USB Flash Drives