Abbas Kiarostami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Abbas Kiarostami, 2010

Abbas Kiarostami lindi më 22 tetor 1940 - Teheran, 4 korrik 2016. Kineast iranian, nga regjisorët më të rëndësishëm të kinematografisë botërore, autor filmash dhe serialesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]