Andi Ribaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andi Ribaj
Të dhënat personale
Emri i plotëAndi Ribaj
Data e lindjes (1989-11-21) 21 Nëntor 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
Gjatësia1.83 m
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari
Numri21
Karriera në rini
2002–2008Apolonia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013Apolonia83(12)
2013–2014Skënderbeu42(8)
2015–2015Apolonia17(6)
2015–2016Maccabi Kiryat Gat29(1)
2016–2017Teuta26(4)
2017–2018Vllaznia31(5)
2018–Flamurtari22(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 17 shkurt 2019.
† Ndeshje (Gola).

Andi Ribaj (lindur më 21 Nëntor 1989Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Apolonia FierKategorinë Superiore si sulmues.[1][2]

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ribaj e nisi karrierën e tij te klubi i qytetit të lindjes Apolonia Fier në vitin 2008 ku luajti deri në vitin 2013, ku u transferua te klubi kampion Skënderbeu Korçë ku në sezonin 2013–14 fitoi kampionatin. Gjatë pjesës së parë të sezonit 2014–15, hapsirat e tij në formacion u zvogëluan, duke bërë të rikthehej te Apolonia pas një viti e gjysëm mungesë. Ai firmosi një kontratë gjashtë mujore me klubin deri në fund të sezonit.[3]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skënderbeu

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Footballdatabase
  2. ^ Soccerway
  3. ^ "Apolonia, tripletë në merkato". Panorama Sport. 31 janar 2015. Marrë më 12 maj 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]