Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 2014

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2014 është edicioni i 21të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 17 gusht, 2014 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës sezonale. KF Skënderbeu ngritën trofeun e tyre të 2të historik.

Sezoni i kaluar: 2013. Sezoni i rradhës: 2015

17 gusht 2014 KF Skënderbeu 1-0 FK Flamurtari

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]