Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 2002

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2002 është edicioni i 9-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 14 shtator, 2002 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 2001. Sezoni i rradhës: 2003

14 shtator 2002 KF Tirana 6-0 KS Dinamo

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]