Superkupa e Shqipërisë 2005

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2005 është edicioni i 12-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 21 gusht, 2005 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana me penallti 5:4, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim 0-0.

Sezoni i kaluar: 2004. Sezoni i rradhës: 2006

21 gusht 2005 KF Tirana 0-0 KS Teuta Penallti 5:4

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]