Superkupa e Shqipërisë 1992

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 1992 është edicioni i 4-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 10 janar, 1993 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Elbasani me rezultatin 3-2 pas kohës shtesë.

Sezoni i kaluar: 1991. Sezoni i rradhës: 1994

10 janar 1993 KS Elbasani 3-2 KS Vllaznia

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]