Superkupa e Shqipërisë 2006

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2006 është edicioni i 13-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 22 gusht, 2006 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 2005. Sezoni i rradhës: 2007

22 gusht 2006 KF Tirana 2-0 KS Elbasani

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]