Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 2011

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2011 është edicioni i 18-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 18 gusht, 2011 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës. E vecanta e kësaj superkupe ishte se për të parën herë, që nga themelimi, finalja e Superkupës nuk u luajt në kryeqytetin e Shqipërisë, por në Korçë. Bardheblutë e Tiranës e ngritën trofeun e tyre të 9të pikërisht në qytetin e "serenatave".

Sezoni i kaluar: 2010. Sezoni i rradhës: 2012

16 gusht 2009 KF Skënderbeu 0-1 KF Tirana