Jump to content

2012 Superkupa e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2012 është edicioni i 19të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 19 gusht, 2012 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës. Bardheblutë e Tiranës ngritën trofeun e tyre të 10të jubilar.

Sezoni i kaluar: 2011. Sezoni i rradhës: 2013

19 gusht 2012 KF Tirana 2-1 KF Skënderbeu

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]