Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 1989

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 1989 është edicioni i 1-rë i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 11 janar, 1990 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Dinamo.

Sezoni i rradhës: 1990

11 janar 1990 KS Dinamo 2-0 KF Tirana