Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 2007

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2007 është edicioni i 14-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 23 gusht, 2007 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 2006. Sezoni i rradhës: 2008

23 gusht 2007 KF Tirana 4-2 KS Besa