Superkupa e Shqipërisë 2010

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2010 është edicioni i 17-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 16 gusht, 2010 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Besa.

Sezoni i kaluar: 2009. Sezoni i rradhës: 2011

16 gusht 2010 KS Besa 3-1 KS Dinamo

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]