Superkupa e Shqipërisë 1990

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 1990 është edicioni i 2-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 11 janar, 1991 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Flamurtari Vlorë me penallti 5:4, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim 3-3.

Sezoni i kaluar: 1989. Sezoni i rradhës: 1991

11 janar 1991 KS Flamurtari Vlorë 3-3 KS Dinamo Penallti 5:4

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]