Superkupa e Shqipërisë 2001

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2001 është edicioni i 8-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 15 shtator, 2001 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 2000. Sezoni i rradhës: 2002

15 shtator 2001 KS Vllaznia 2-1 KF Tirana

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]