Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 1991

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 1991 është edicioni i 3-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 11 janar, 1992 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Flamurtari Vlorë.

Sezoni i kaluar: 1990. Sezoni i rradhës: 1992

11 janar 1992 KS Flamurtari Vlorë 1-0 KF Partizani