Superkupa e Shqipërisë 1998

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 1998 është edicioni i 6-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 9 janar, 1999 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Vllaznia me penallti 5:4, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1.

Sezoni i kaluar: 1994. Sezoni i rradhës: 2000

9 janar 1999 KS Vllaznia 1-1 KF Apolonia Penallti 5:4

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]