Jump to content

Superkupa e Shqipërisë 2009

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2009 është edicioni i 16-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 16 gusht, 2009 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 2008. Sezoni i rradhës: 2010

16 gusht 2009 KF Tirana 1-0 KS Flamurtari Vlorë

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]