Kupa e Republikës 2004-05

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kupa e Shqipërisë 2004-05)

Statistika të Kupës së Shqipërisë në sezonin 2004-05.

Ky ishte edicioni i 53të i Kupës në Shqipëri. Nisi në 28 gusht, 2004 me Turin e Parë dhe përfundoi në 11 maj, 2005 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 15të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Teuta[1].

Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive. Fituesit e Kupës kualifikohen për në Turin e 1rë Eliminator të edicionit 2005-06 të Kupës UEFA.

Sezoni i kaluar: 2003-04. Sezoni i rradhës: 2005-06.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 28 gusht & 1 shtator, 2004.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Albania 0 - 2(a) 0 - 2(a) 0 - 4(a) Besa
Cakrani 1 - 0 1 - 4 2 - 4 Flamurtari
Policani 2 - 7 1 - 5 3 - 12 Tomori
Përmeti 2 - 1 0 - 4 2 - 5 Bylis
Skrapari 0 - 2 0 - 2(a) 0 - 4 Naftëtari
Korabi 1 - 1 0 - 8 1 - 9 Besëlidhja
Suci 1 - 6 0 - 2(a) 1 - 8 Erzeni
Këlcyra 1 - 5 1 - 7 1 - 12 Luftëtari
Bulqiza 0 - 2 0 - 2 0 - 4 Kastrioti
Fushë Mbreti 2 - 7 1 - 9 2 - 16 Pogradeci
Pojani 0 - 4 0 - 4 0 - 8 Skënderbeu
Memaliaj 0 - 3 1 - 6 1 - 9 Apolonia
Tërbuni 3 - 4 3 - 0 6 - 4 Veleciku
Gramshi 2 - 1 0 - 3 2 - 4 Clirimi
Domosdova 0 - 0 0 - 5 0 - 5 Gramozi
Turbina 1 - 1 2 - 1 3 - 2 Dajti/Kamza
Maliqi 2 - 1 1 - 3 3 - 4 Devolli
Burreli 2 - 3 0 - 2 2 - 5 Ada
Tepelena 2 - 1 0 - 1 2 - 2 Albpetrol
Rrësheni 2 - 0(a) 2 - 0(a) 4 - 0(a) Përparimi/Kukësi
Butrinti 2 - 1 1 - 3 3 - 4 Delvina
Iliria 3 - 2 1 - 3 4 - 5 Sopoti

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 22 & 29 shtator, 2004.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Tërbuni 0 - 3 0 - 8 0 - 11 Vllaznia
Sopoti 2 - 2 0 - 7 2 - 9 Tirana
Turbina 0 - 1 1 - 1 1 - 2 Partizani
Ada 2 - 1 1 - 1 3 - 2 Dinamo
Albpetrol 0 - 3 1 - 6 1 - 9 Teuta
Clirimi 2 - 3 0 - 3 2 - 6 Lushnja
Devolli 1 - 1 2 - 8 3 - 9 Shkumbini
Gramozi 1 - 0 0 - 5 1 - 5 Elbasani
Rrësheni 1 - 1 0 - 2(a) 1 - 3 Laci
Apolonia 1 - 0 0 - 0 1 - 0 Egnatia
Pogradeci 0 - 1 2 - 1 2 - 2 Besa
Delvina 1 - 2 0 - 3 1 - 5 Flamurtari
Skënderbeu 2 - 1 3 - 7 5 - 8 Bylis
Luftëtari 2 - 0 0 - 1 2 - 1 Bylis
Erzeni 0 - 4 0 - 1 0 - 5 Naftëtari
Kastrioti 3 - 0 1 - 4 4 - 4 Besëlidhja

Turi i 3të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 20 & 27 tetor, 2004.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Apolonia 1 - 3 1 - 4 2 - 7 Vllaznia
Tomori 1 - 3 3 - 6 4 - 9 Shkumbini
Pogradeci 0 - 0 1 - 5 1 - 5 Tirana
Ada 1 - 3 1 - 2 2 - 5 Flamurtari
Naftëtari 1 - 3 1 - 2 2 - 5 Teuta
Luftëtari 2 - 2 0 - 1 2 - 3 Lushnja
Laci 0 - 6 1 - 4 1 - 10 Elbasani
Kastrioti 0 - 1 0 - 6 0 - 7 Partizani

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në shkurt & Mars, 2005. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Elbasani 3 - 3 0 - 1 3 - 4 KS Teuta
FK Flamurtari 1 - 2 0 - 1 1 - 3 KF Partizani
KS Shkumbini 0 - 1 2 - 2 2 - 3 KS Vllaznia
KS Lushnja 1 - 0 0 - 3 1 - 3 KF Tirana

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në prill & maj, 2005. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Teuta 1 - 0 1 - 2 2 - 2 KF Partizani
KF Tirana 1 - 0 3 - 1 4 - 1 KS Vllaznia

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në 11 maj, 2005. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Shikues Ekipi 1 Totali Ekipi 2
11 maj 2005, 17:00 Ruzhdi Bizhuta 5500 KS Teuta 0 - 0(p. 6-5) KF Tirana

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]