Kupa e Republikës 1948

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1948.

Ky ishte edicioni i 2të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1948 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1948 me ndeshjen Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 1rë edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani Tiranë. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej me short.

Sezoni i kaluar: 1938-39. Sezoni i rradhës: 1949.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948*

KS Tomori Berat || ? - ? || KS Traktori Lushnjë

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948*

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
KS Peshkopia 6-3 KS Kopliku 4-1 2-2
KS Tomori Berat ?-? KS Patosi ?-? ?-?

Turi i 3të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948*

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
KS Bardhyli Lezhë ?-? KS Peshkopia ?-? ?-?
KS 17 nëntori 1944 Tiranë ?-? KS Tomori Berat 2-0 ?-?

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948*

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
KF Partizani Tiranë 4-1 KS Vllaznia Shkodër 1-0 3-1
KS 17 nëntori 1944 Tiranë ?-? KF Apolonia Fier ?-? ?-?
KS Ylli i Kuq Durrës ?-? ? ?-? ?-?
KS 8 nëntori Shijak 2-0 KS Bashkimi Elbasan 0-0 0-0

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948*

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
KF Partizani Tiranë 5-0 KS 8 nëntori Shijak 3-0 2-0
KS 17 nëntori 1944 Tiranë ?-? KS Ylli i Kuq Durrës ?-? ?-?

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1948. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1948 KF Partizani Tiranë 5 - 2 KF Tirana

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]