Kupa e Republikës 1967-68

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1967-68.

Ky ishte edicioni i 17të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1967 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1968 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 7të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga koha shtesë dhe më pas gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1965-66. Sezoni i rradhës: 1969-70.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1967*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1968.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Naftëtari 0 - 1 Ylli Kuq/Pogradeci
Luftëtari 2 - 1 Tomori
Apolonia 0 - 1 Kastrioti
Partizani 2 - 1 Flamurtari
Vllaznia 3 - 0 Dinamo
Skënderbeu 0 - 2 Traktori/Lushnja
Labinoti/Elbasani 1 - 1(p) Lokomotiva/Teuta
17 nëntori/Tirana 1 - 0 Besa

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1968. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Tirana 3 - 1 KS Elbasani
KS Lushnja 2 - 4 KS Vllaznia
KS Kastrioti 0 - 7 KF Partizani
KS Pogradeci 0 - 1 KS Luftëtari

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1968. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Luftëtari 1 - 4 KF Partizani
KS Vllaznia 1 - 0 KF Tirana

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1968. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1968 KF Partizani 4 - 1 KS Vllaznia

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]