Kupa e Republikës 1978-79

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1978-79.

Ky ishte edicioni i 27të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1978 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1979 me ndeshjet Finale.

KS Dinamo ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 9të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Vllaznia. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1977-78. Sezoni i rradhës: 1979-80.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1978*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1979.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Partizani 3 - 1 2 - 1 5 - 2 Flamurtari
17 nëntori/Tirana 2 - 1 1 - 0 3 - 1 Besa
Labinoti/Elbasani 3 - 0 1 - 1 4 - 1 Sopoti
Tomori 2 - 2 0 - 2 2 - 4 Dinamo
Naftëtari 4 - 0 1 - 4 5 - 4 Shkëndija Tiranë
Besëlidhja 1 - 1 0 - 1 1 - 2 Lokomotiva/Teuta
Vllaznia 0 - 0 1 - 0 1 - 0 Luftëtari
Traktori/Lushnja 5 - 1 0 - 1 5 - 2 Minatori/Tepelena

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1979. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Partizani 1 - 0 2 - 0 3 - 0 KS Elbasani
KF Tirana 1 - 0 1 - 3 2 - 3 KS Dinamo
KS Vllaznia 3 - 2 2 - 1 5 - 3 KS Naftëtari
KS Lushnja 1 - 1 1 - 1 2 - 2(p) KS Teuta

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1979. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Dinamo 2 - 1 1 - 0 3 - 1 KF Partizani
KS Vllaznia 2 - 1 1 - 1 3 - 2 KS Teuta

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në maj, 1979. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1979 KS Dinamo 1 - 1 1 - 2 2 - 3 KS Vllaznia

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]