Kupa e Republikës 1950

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1950.

Ky ishte edicioni i 4të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1950 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1950 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 2të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Dinamo. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga goditjet e këndit.

Sezoni i kaluar: 1949. Sezoni i rradhës: 1951.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1950*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1950.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Puna Elbasan/Elbasani 2 - 2(g.këndi) Puna Korcë/Skënderbeu
Spartaku Berat 0 - 1 Puna Tiranë/Tirana
Puna Kavajë/Besa 1 - 4 Partizani
Puna Ersekë/Gramozi 0 - 2 Puna Shkodër/Vllaznia
Garnizoni Gjirokastrës 1 - 6 Dinamo
Puna Vlorë/Flamurtari 3 - 2 Puna Berat/Tomori
Puna Fier/Apolonia 2 - 0(a) Garnizoni Tiranës
Garnizoni Durrës 3 - 1 Puna Durrës/Teuta

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1950. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Garnizoni Durrës 2 - 1 KF Apolonia
KF Partizani 2 - 0 KS Vllaznia
KS Dinamo 10 - 0 FK Flamurtari
KF Tirana 2 - 0(a) KF Skënderbeu

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1950. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm*

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Garnizoni Durrës - KS Dinamo
KF Partizani - KF Tirana
  • Rezultatet nuk dihen, por vetëm të kualifikuarit.

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1950. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1950 KS Dinamo 2 - 1 KF Partizani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]