Kupa e Republikës 1958

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1958.

Ky ishte edicioni i 10të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1958 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1958 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 3të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej me goditje këndi.

Sezoni i kaluar: 1957. Sezoni i rradhës: 1960.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në Mars, 1958*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në Mars, 1958.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Korabi 2 - 7 Partizani
Naftëtari 2 - 7 Dinamo
Traktori/Lushnja 0 - 3 Labinoti/Elbasani
Tomori 0 - 2 17 nëntori/Tirana
Dajti/Kamza 1 - 2 Besëlidhja
Besa 3 - 0 Flamurtari
Lokomotiva/Teuta 2 - 1 Erzeni
Puna Korcë/Skënderbeu 4 - 2 Luftëtari

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1958. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Partizani 11 - 0 KS Besëlidhja
KF Tirana 0 - 0(g.këndi) KS Dinamo
KS Teuta 0 - 1 KS Besa
KS Elbasani 0 - 3 KF Skënderbeu

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1958. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Skënderbeu 1 - 0 KF Tirana
KF Partizani 2 - 0 KS Besa

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1958. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1958 KF Partizani 4 - 0 KF Skënderbeu

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]