Kupa e Republikës 1951

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1951.

Ky ishte edicioni i 5të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1951 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1951 me ndeshjen Finale.

KS Dinamo ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 1rë edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Dinamo. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga goditjet e këndit.

Sezoni i kaluar: 1950. Sezoni i rradhës: 1952.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1951*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1951.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Puna Fier/Apolonia 0 - 6 Partizani
Puna Gjirokastër/Luftëtari 1 - 2 Puna Tiranë/Tirana
Puna Q.Stalin/Naftëtari 2 - 6 Puna Durrës/Teuta
Spartaku Korcë 0 - 4 Puna Shkodër/Vllaznia
Spartaku Shkodër 1 - 0 Puna Kavajë/Besa
Dinamo 6 - 0 Dinamo Vlorë
Puna Vlorë/Flamurtari 1 - 0 Puna Korcë/Skënderbeu
Puna Berat/Tomori 2 - 0(a) Puna Elbasan/Elbasani

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1951. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Tomori 0 - 5 KF Partizani
KS Vllaznia 2 - 0 KF Tirana
KS Teuta 1 - 2 FK Flamurtari
KS Dinamo 2 - 0(a) Spartaku Shkodër

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1951. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
FK Flamurtari 0 - 3 KS Dinamo
KF Partizani 4 - 0 KS Vllaznia

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1951. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1951 KS Dinamo 3 - 2 KF Partizani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]