Kupa e Republikës 1963-64

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1963-64.

Ky ishte edicioni i 14të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1963 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1964 me ndeshjen Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 2të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takimsh eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1962-63. Sezoni i rradhës: 1964-65.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1963*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1964.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Traktori 0 - 3 Besa
Besëlidhja 2 - 1 Korabi
Dinamo 1 - 0 Skënderbeu
Punëtori/Albpetrol 0 - 9 Partizani
Vllaznia 2 - 3 Labinoti/Elbasani
Ezeni 0 - 3 Tomori
Lokomotiva/Teuta 2 - 1 17 nëntori/Tirana
Ylli Kuq/Pogradeci 2 - 3 Flamurtari

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1964. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Besa 0 - 1 KS Dinamo
FK Flamurtari 2 - 0 KS Teuta
KS Tomori 2 - 0 KS Elbasani
KF Partizani 6 - 0 KS Besëlidhja

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1964. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Partizani 2 - 1 KS Dinamo
KS Tomori 2 - 1 FK Flamurtari

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1964. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1964 KF Partizani 3 - 0 KS Tomori

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]