Kupa e Republikës 1981-82

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1981-82.

Ky ishte edicioni i 30të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1981 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1982 me ndeshjet Finale.

KS Vllaznia ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 4të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Dinamo. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1980-81. Sezoni i rradhës: 1982-83.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1981*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1982.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Luftëtari 4 - 1 0 - 1 4 - 2 31 korriku/Burreli
Labinoti/Elbasani 1 - 1 1 - 1 2 - 2(p) Lokomotiva/Teuta
24 maji/Përmeti 1 - 2 0 - 3 1 - 5 Dinamo
Naftëtari 1 - 0 1 - 0 2 - 0 Tomori
17 nëntori/Tirana 4 - 0 1 - 1 5 - 1 Apolonia
Besëlidhja 1 - 0 1 - 1 2 - 1 Vllaznia
Partizani 0 - 2 1 - 2 1 - 4 Skënderbeu
Besa 3 - 1 0 - 2 3 - 3 Flamurtari

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1982. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Luftëtari 1 - 1 1 - 1 2 - 2(p) KS Elbasani
KS Naftëtari 0 - 1 1 - 1 1 - 2 KS Dinamo
KF Tirana 1 - 0 0 - 1 1 - 1(p) KS Besëlidhja
FK Flamurtari 4 - 1 0 - 0 4 - 1 KF Skënderbeu

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1982. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Tirana 2 - 1 2 - 0 4 - 1 FK Flamurtari
KS Luftëtari 0 - 2 0 - 0 0 - 2 KS Dinamo

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në maj, 1982. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1982 KF Tirana 3 - 2 0 - 1 3 - 3 KS Dinamo

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]