Jump to content

Kupa e Republikës 1984-85

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1984-85.

Ky ishte edicioni i 33të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1984 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1985 me ndeshjen Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 6të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga FK Flamurtari. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1983-84. Sezoni i rradhës: 1985-86.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht & shtator, 1984*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1985*

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Shkëndija Tiranë 2 - 2 1 - 2 3 - 4 17 nëntori/Tirana
Besëlidhja 1 - 1 0 - 1 1 - 2 Lokomotiva/Teuta
Labinoti/Elbasani 1 - 0 0 - 1 1 - 1(p) Partizani
Skënderbeu 1 - 0 0 - 0 1 - 0 Tomori
Apolonia 2 - 1 1 - 2 3 - 3(p) Luftëtari
Besa 0 - 1 1 - 3 1 - 4 Flamurtari
Naftëtari 1 - 3 0 - 8 1 - 11 Dinamo
Panjohur - - - Vllaznia
  • Nuk dihen rezultatet dhe kundërshtari i eliminuar në ndeshjen e fundit.

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1985. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Skënderbeu 0 - 0 0 - 3 0 - 3 KF Partizani
KS Teuta 0 - 1 0 - 3 0 - 4 KF Tirana
KF Apolonia 1 - 1 0 - 0 1 - 1 FK Flamurtari
KS Dinamo 2 - 0 0 - 2 2 - 2(p) KS Vllaznia

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1985. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Partizani 0 - 0 2 - 0 2 - 0 KF Tirana
FK Flamurtari 1 - 0 1 - 2 2 - 2 KS Vllaznia

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1985. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Shikues Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1985 Ruzhdi Bizhuta 4000 FK Flamurtari 2 - 1 KF Partizani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]