Kupa e Republikës 1957

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1957.

Ky ishte edicioni i 9të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1957 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1957 me ndeshjen Finale.

KS Dinamo ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 5të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej me goditje këndi.

Sezoni i kaluar: 1954. Sezoni i rradhës: 1958.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1957*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1957.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Puna Elbasan/Elbasani 1 - 0 Puna Peshkopi/Korabi
Naftëtari 1 - 4 Partizani
Puna Berat/Tomori 1 - 2 Dinamo
Puna Shkodër/Vllaznia 2 - 0 Puna Lushnjë/Lushnja
Puna Fier/Apolonia 0 - 3 Spartaku Tiranë
Puna Tiranë/Tirana 1 - 2 Puna Kavajë/Besa
Puna Gjirokastër/Luftëtari 0 - 2 Puna Vlorë/Flamurtari
Puna Korcë/Skënderbeu 1 - 2 Puna Durrës/Teuta

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1957. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Elbasani 0 - 3 KF Partizani
KS Vllaznia 0 - 0(g.këndi) KS Dinamo
KS Teuta 4 - 0 FK Flamurtari
KS Besa 2 - 0 Spartaku Tiranë

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1957. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Vllaznia 0 - 1 KF Partizani
KS Teuta 1 - 0 KS Besa

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1957. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1957 KF Partizani 2 - 0 KS Teuta

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]